Rektorem-elektem został prof. Andrzej Kaleta

97 osobowe Kolegium elektorskie wybrało prof. Andrzeja Kaletę na stanowisko rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na kadencję  2016 – 2020.

Profesor dr hab. Kaleta Andrzej jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (rocznik 1979 r.), doktorat obronił w 1988 r., habilitację uzyskał w 2000 r. Profesor Andrzej Kaleta kieruje Katedrą Zarządzania Strategicznego (od 2002).

Po werdykcie komisji skrutacyjnej prof. Andrzej Kaleta powiedział:
Chciałem podziękować przede wszystkim Wam, elektorzy oraz swojemu rywalowi prof. Krzysztofowi Jajudze. Kończy się rywalizacja, ale jestem przekonany, że będziemy ze sobą współpracować. Chciałem gorąco podziękować Jerzemu Niemczykowi, z którym od samego początku wspólnie działaliśmy.
Wybór na rektora o dla mnie duży zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie. To zobowiązanie, któremu mam nadzieję podołam. Zrobię wszystko, żebyście Państwo nie byli zawiedzeni tym wyborem. Myślę, że wszystkim nam na tym zależy, żeby ta nowa kadencja była kadencją rozwoju i sukcesu uczelni. Teraz zależy wszystko od tego, jak nam się uda zbudować zespół władz, z którym będziemy w stanie dużo wspólnie zrobić. W debatach przedwyborczych zauważyłem  wiele osób wykazujących zaangażowanie w problemy uczelni. Chciałabym wykorzystać ten potencjał w projektach, przedsięwzięciach.
Zapraszam do współdziałania i bardzo serdecznie dziękuję.

Profesor Józef Dziechciarz, przewodniczący zebrania wyborczego pogratulował trzem kandydatom stylu debat, prowadzenia kampanii wyborczej, merytoryki programów. Wybranemu rektorowi życzył realizacji programu wyborczego.

strona informacji wyborczych

zapis debaty kandydatów na rektora z dnia 4 kwietnia 2016 r.