Międzynarodowa akredytacja IQA CEEMAN dla naszego Uniwersytetu

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otrzymał międzynarodową akredytację instytucjonalną IQA CEEMAN International Quality Accreditation. Akredytacja została przyznana na sześć lat.

Wywiad z prof. Bogusława Drelich-Skulską – prorektor ds. współpracy z zagranicą
Opis procesu akredytacyjnego autorstwa dr Anny H. Jankowiak

iqa_certificate_wue_page_001Komisja Akredytacyjna, która odwiedziła nasz Uniwersytet w dniach 10-12.01.2017, podkreśliła wysoką jakość kształcenia, kompleksowe podejście do zaspokajania potrzeb naszych studentów oraz wzbogacanie ich ogólnego doświadczenia akademickiego. Komisja wysoko oceniła zaangażowanie studentów w organizacjach i kołach naukowych. W ocenie Komisji absolwenci Uniwersytetu są wysoko cenieni na rynku pracy, zarówno przez pracodawców lokalnych i regionalnych jak również przez firmy ponadnarodowe. Według ekspertów CEEMAN nasz Uniwersytet cechuje się silną kulturą badawczą oraz godnym podziwu, znaczącym dorobkiem i niezwykłą zdolnością naukowo–badawczą pracowników. Członkowie Komisji docenili znaczące postępy w kierunku internacjonalizacji w ciągu ostatnich kilku lat, w wielu aspektach działalności  Uniwersytetu. Obecnie realizuje on ambitne, a jednocześnie realistyczne plany dalszego umacniania swojej reputacji międzynarodowej.

Zespół zadaniowy ds. międzynarodowej akredytacji CEEMAN pod kierownictwem pani prof. Bogusławy Drelich-Skulskiej pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w proces akredytacyjny, szczególnie Władzom Rektorskim oraz Dziekańskim za poświęcony czas oraz za cenny wkład w proces pozyskania IQA przez naszą Uczelnię. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować panu prof. Bogusławowi Fiedorowi za wsparcie idei od samego początku.