Mariusz Maziarz po raz drugi wygrywa konkurs na esej „Etyka w finansach. Nagroda Robina Cosgrove”

20. czerwca w Warszawie zostały wręczone nagrodylaureatom ogólnopolskiego konkursu na esej „Etyka w finansach. Nagroda Robina Cosgrove” organizowanego przez Związek Banków Polskich. Coroczny konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz praktyków biznesu poniżej 35 roku życia. Doktorant z Katedry Ekonomii Ekologicznej po raz kolejny zajął pierwsze miejsce za esej pt. „Zarządzanie aktywami. Obowiązek moralny a prawo”, w którym analizował dylemat etyczny wynikający ze sprzeczności pomiędzy przepisami regulującymi możliwości inwestycyjne otwartych funduszy emerytalnych, a kodeksami etycznymi, do których przestrzegania zobligowani są zarządzający aktywami.

gala_2017

Mariusz Maziarz jest studentem drugiego roku studiów doktoranckich. Po opieką promotora prof. dr hab. Stanisława Czai oraz promotora pomocniczego dr Bartosza Scheuera kieruje projektem badawczym Preludium pt. „Badania przyczynowe we współczesnej ekonomii”. Drugim niedawnym sukcesem naukowym doktoranta było opublikowanie artykułu „The Reinhart-Rogoff controversy as an instance of ‘emerging contrary result’ phenomenon” w Journal of Economic Methodology, najlepszym czasopiśmie poświęconym metodologii ekonomii.

cam01340