Koło Naukowe Transportu Lotniczego zaprasza

Serdecznie zapraszam studentów wszystkich wydziałów, kierunków i lat zainteresowanych tematyką transportu lotniczego i różnymi aspektami funkcjonowania tej gałęzi transportu do zaangażowania się w działalność NOWEGO (!) na naszej uczelni Koła Naukowego Transportu Lotniczego.

Drugie spotkanie Koła Naukowego Transportu Lotniczego odbędzie się we wtorek 7 listopada 2017r. o godz. 16.30 w sali 205 w budynku E.
Agenda spotkania 7 listopada obejmuje między innymi:
- dyskusję na temat statutu Koła, który będzie również w ten dzień głosowany,
- wybór Prezesa Koła Naukowego Transportu Lotniczego oraz innych Członków Zarządu,
- ustalenie terminu spotkań Koła,
- przyjęcie programu działania Koła na najbliższy semestr.

Osoby zainteresowane członkostwem w KN Transportu Lotniczego mogą również kontaktować się ze mną mailowo w sprawie dodatkowych informacji i dostępu do grup dyskusyjnych: lukasz.olipra@ue.wroc.pl

Pozdrawiam i zapraszam,

Łukasz Olipra

Transport lotniczy jest w ostatnich latach najszybciej rozwijającą się gałęzią transportu. Często nazywany "krwiobiegiem" gospodarki globalnej, jest jedynym środkiem transportu, który umożliwia przemieszczenie się w ciągu 24 godzin praktycznie w każde miejsce globu. Również w Polsce lotnictwo cywilne rozwijało się w ostatniej dekadzie w tempie nie spotykanym dotychczas w historii. Dynamicznie rozwijały się m.in. tanie linie lotnicze, które spopularyzowały podróżowanie samolotem i uczyniły je o wiele bardziej dostępnym. Oprócz tego, że transport lotniczy jest jedną z bardzo ważnych dziedzin gospodarki i biznesu, to często lotnictwo wciąż jeszcze postrzegane jest jako nieco magiczne, romantyczne i pociągające...