Wystawa „Zamenhof – twórca języka esperanto”

Uniwersytet Trzeciego Wieku, w ramach obchodów 10-lecia istnienia, zaprasza na wystawę „Zamenhof – twórca języka esperanto”
zorganizowaną z okazji Międzynarodowego roku Zamenhofa (pod auspicjami UNESCO).
Wystawa została przygotowana dla polskiego MSZ i rozesłana do ok. 180 placówek dyplomatycznych na świecie. Pokazywano ją już w różnych krajach w Europie, ale nie tylko – trafiła m.in. do Seulu (Korea Południowa). Teraz gości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wystawa składa się z dwóch części: pierwsza przybliża życie Ludwika Zamenhofa, druga natomiast jego dzieło – język esperanto. Esperanto uzyskało w Polsce (2014) rangę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego jako nośnik esperanckiej kultury.
Wystawa czynna w dniach 04.12 – 10.12.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Ul. Komandorska 118/120
„Akwarium”, Hol Biblioteki Głównej (wejście od ulicy Wielkiej)
Wernisaż wystawy:
Poniedziałek 04.12., godz.15.30
Sala 4AW Biblioteka Główna (wejście od ulicy Wielkiej)