Umowa o programie dwóch dyplomów z TU Dresden - IHI Zittau/The agreement on the program for two diplomas

Jako owoc kilkuletnich prac, podpisana została w Zittau (Niemcy) umowa między Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu a Technische Universität Dresden, IHI Zittau. Celem tej umowy jest zapewnienie współpracy w dziedzinie mobilności studentów i stworzenie możliwości uzyskania dwóch dyplomów uczelni partnerskich. Studenci studiów II stopnia naszej Uczelni na specjalności anglojęzycznej Program of Master Studies in International Business oferowanej przez Wydział Nauk Ekonomicznych i studenci programu magisterskiego Internationales Management prowadzonego przez niemiecką uczelnię będą mieli możliwość uzyskać tytuł magistra na obu uczelniach, poprzez spędzenie trzeciego semestru tychże programów na partnerskim uniwersytecie i spełnienie wymogów obu uczelni. Technische Universität Dresden należy do grupy 11 czołowych niemieckich uczelni, co zostało potwierdzone poprzez udział w narodowym programie doskonałości.
Umowa wejdzie w życie w roku akademickim 2019/2020.

img_2
Umowa została podpisana przez profesor Bogusławę Drelich-Skulską (prorektor ds. Współpracy z Zagranicą), profesora Czesława Zająca (dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych) reprezentujących naszą uczelnię oraz profesora Hansa Georga Krauthäusera (prorektora ds. Akademickich i Międzynarodowych) i profesora Thorstena Clausa (dyrektora IHI Zittau) reprezentujących Technische Universität Dresden.

img_1

img_23