Druga odsłona BIPS (TUTORZY) – zapraszamy do II edycji Biznesowego Indywidualnego Programu Studiów

bips_logo

BIZNESOWY INDYWIDUALNY PROGRAM STUDIÓW - EDYCJA 2

Droga Koleżanko/ Drogi Kolego,

przed nami druga edycja innowacyjnego projektu dydaktycznego - zapraszamy do przygody z BIPS!

Czym jest BIPS?

BIZNESOWY INDYWIDUALNY PROGRAM STUDIÓW to autorski projekt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zapoczątkowany w 2017 roku, realizowany w triadzie STUDENCI-NAUKA-BIZNES. To projekt, który ma na celu przyspieszenie rozwoju osobistego, społecznego i zawodowego studenta poprzez większe zindywidualizowanie jego ścieżki kształcenia, przy jednoczesnym wsparciu dwóch doświadczonych opiekunów - mentora biznesowego oraz certyfikowanego tutora akademickiego. BIPS to praca nad projektami indywidualnymi i zespołowymi oraz możliwość tworzenia społeczności osób aktywnych, zaangażowanych, rozwijających swoje kompetencje w sposób świadomy. Osób, które z pasją i wytrwałością dążą do wyznaczonych celów.

W ramach tutoringu wspieramy studentów w odkrywaniu i rozwijaniu ich talentów oraz ukierunkowujemy energię naszych podopiecznych na studiowanie aktywne (na uczenie się, a nie bycie nauczanym), zgodne z ich potrzebami i pomysłem na siebie. Pracujemy z podopiecznymi bazując na zasadach edukacji spersonalizowanej opartej na relacji "Mistrz-Uczeń". Inspirujemy, wspieramy, prowadzimy i stawiamy wymagania. Kierujemy procesem nabywania przez studentów kompetencji akademickich, osobistych lub biznesowych, poprzez projekty naukowe (np. dyskusje lektur, pisanie esejów, prace badawcze), projekty praktyczne realizowane na rzecz pracodawców oraz działalność o charakterze społecznym.

Dla kogo jest BIPS?

Do drugiej edycji projektu zapraszamy pracowników naukowo-dydaktycznych zatrudniony w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Doświadczonych i cenionych dydaktyków, którzy w sposób naturalny budują autorytet i spełniają się w pracy ze studentami. Dostępnych dla studentów podczas realizacji programu BIPS. Szukamy osób, które:

Co daje BIPS?

Co w tym szczególnego?

BIPS to współpracująca ze sobą społeczność studentów, mentorów i tutorów.
BIPS to praca w triadzie nad rozwojem kompetencji i przyspieszeniem kariery zawodowej studenta.
BIPS to program świadomego uczenia się, a nie nauczania.
BIPS to wyjątkowe 3-semestralne doświadczenie.
BIPS to najlepsza okazja do wymiany poglądów, pomysłów i doświadczeń nie tylko dydaktycznych.

Jeżeli czujesz, że projekt jest dla Ciebie - zapraszamy do aplikowania. Szczegóły dotyczące rekrutacji Tutorów znajdziesz na stronie: www.bips.ue.wroc.pl. Na Twoje zgłoszenie czekamy w grudniu od 01.12.2018 do 16.12.2018. Uwaga mamy tylko 15 miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń.

Zanim jednak wypełnisz i wyślesz do nas swoją aplikację, zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne: 23.11.2018 (piątek); godz. 12:00 (102 CKU) lub 28.11.2018 (środa); godz. 15:30 (109 CKU).

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu tutaj

bips@ue.wroc.pl

18.10_bips