Zaproszenie na Szkolenie "Bibliotekarz konta Naukowiec, czyli odzyskiwanie i generowanie cytowań w naukowych bazach wiedzy"

Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na zaszczyt zaprosić na spotkanie z dr hab. Sergiuszem Łuczakiem, profesorem Politechniki Warszawskiej, nt.  zaawansowanych analiz naukowych baz danych i sztuki wyboru czasopism naukowych.

Termin szkolenia: 01.07.2019, godz. 11:30-14:00, sala W3

Plan szkolenia:
1. Źródła start cytowań w naukowych bazach wiedzy
2. Integracja profilu naukowca w serwisach naukowych (ORCID, Scopus, Web of Science)
3. Wspomagające serwisy naukowe (InCites, SciVal, Publons, ResearchGate, Kudos, Kopernio)
4. Znaczenie cytowań w rankingach uczelni wyższych
5. Wybór czasopisma naukowego - jak efektywnie publikować?
6. Strategiczne elementy publikacji naukowej
7. Metody odzyskiwania cytowań
8. Podsumowanie - najważniejsze działania

Informacja o prowadzącym:
Dr hab. inż. Sergiusz Łuczak od 1992 r. związany jest z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał kolejne stopnie wykształcenia w dziedzinie nauk technicznych. Od 2018 r. jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni i pełni funkcję Kierownika Zakładu Konstrukcji Urządzeń Precyzyjnych w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki.  Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest mechatronika i mechanika precyzyjna. Jest autorem kilku zgłoszeń patentowych oraz 40+ publikacji naukowych (w tym 8 artykułów z bazy JCR), licznie cytowanych w bazach Scopus/Web of Science (211/154; h-indeks 8/7). Opracował 60+ recenzji dla czasopism naukowych z bazy JCR. Kilkukrotnie nagrodzony za działalność naukową oraz dydaktyczną. Od 2013 r. zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi publikacji naukowych oraz wiarygodności naukowych baz wiedzy - uczestniczył w wielu szkoleniach tematycznych (organizatorzy: Clarivate Analytics, Elsevier Polska, PWN, Perspektywy), przeprowadził obszerne badania własne (dotąd niepublikowane).

Szczegółowych informacji udziela Centrum Obsługi Badań Naukowych, cobn@ue.wroc.pl  , 80 787