Trójstronne porozumienie wesprze innowacje

Uruchomienie akceleratora wspierającego start-upy i włączenie zespołów naukowych  posiadających innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe - to podstawowe założenie umowy o współpracy zawartej pomiędzy spółkami: Invento Capital i SPIN-US oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

To już kolejna umowa o współpracy dopięta na przysłowiowy ostatni guzik przez pracowników inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości, którą zawarł Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. UEW łączy siły z biznesem, aby wspierać przedsiębiorczość i rozwój innowacyjnych przedsięwzięć.
Podpisane trójstronne porozumienie o współpracy znacznie przyspieszy prace organizacyjne i realizację programu inkubacyjno-akceleracyjnego dla najlepszych projektów badawczo-rozwojowych. Szalenie istotne jest zbudowanie środowiska przyjaznego  autorom innowacyjnych pomysłów lub koncepcji technologii, chcących skorzystać z wiedzy mentorów, naukowców, specjalistów, partnerów korporacyjnych i ekspertów branżowych.
Poza komercjalizacją i wdrażaniem innowacji, partnerzy popularyzować będą podstawy skalowania biznesu: od modelu biznesowego, przez metodologię lean, aż po zbieranie środków finansowych. Partnerzy będą także organizowali wspólne konferencje, wykłady i warsztaty.
Umowę o współpracy podpisali: Wiceprezesi Zarządu Invento Capital sp. z o.o. Robert Bieleń i Bartosz Zalewski, Prezes Zarządu Spin-Us sp. z o.o. Katarzyna Papież-Pawełczak i Członek Zarządu Spin-Us sp. z o.o. Wojciech Kiljańczyk oraz dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE − Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Więcej informacji: https://inqube.pl/trojstronne-porozumienie-wesprze-innowacje/