Relacja z obchodów 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu [video]

Jubileuszowe Święto Uczelni UEW

23 maja 2022 roku w sali audytoryjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się ważna dla Uczelni uroczystość - obchody 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zaproszeni goście, przedstawiciele i przedstawicielki UEW, studenci i studentki oraz absolwenci i absolwentki przybyli na wydarzenie, aby uczcić jubileusz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i upamiętnić datę pierwszego wykładu, wygłoszonego 3 lutego 1947 roku przez profesora Wincentego Stysia dla studentów Wyższej Szkoły Handlowej.

Uroczystość otworzył i poprowadził rektor UEW prof. dr hab. Andrzej Kaleta. Podczas gali odczytane zostały listy z gratulacjami od przyjaciół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz znamienitych postaci ze świata nauki i polityki.

Tego dnia wręczone zostały dyplomy profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dla Pani Profesor Wandy Ronce – Chmielowiec oraz Pana Profesora Andrzeja Gospodarowicza. Rozdano także medale państwowe, ministerialne i pamiątkowe „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”.

Podniosła atmosfera i wzruszenie towarzyszące wspomnieniom absolwentów i absolwentek oraz wieloletnich pracowników i pracowniczek UEW udzieliły się wszystkim zgromadzonym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tego wyjątkowego wydarzenia.