Students’ Science Conference

Students’ Science Conference jest prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniem organizowanym przez Politechnikę Wrocławską, skierowanym do wszystkich studentów oraz doktorantów. Tegoroczna, już trzynasta edycja, odbędzie się w dniach 17 - 20 września 2015 w województwie dolnośląskim.

Głównym zadaniem konferencji jest umożliwienie uczestnikom prezentacji wyników swoich badań, prowadzonych w ramach prac dyplomowych, czy też pracy w kole naukowym. Jest to także dobra okazja na spotkanie się młodych, utalentowanych studentów z całej Europy, którzy chcą się rozwijać, poszerzać swoje horyzonty, dzielić się swoimi zainteresowaniami oraz współpracować z innymi. Uczestnictwo w wydarzeniu stwarza także możliwość powiększenia dorobku naukowego o publikację konferencyjną oraz zwiększenie szansy na zdobycie stypendium czy grantu.

Konferencja ma interdyscyplinarny charakter, dlatego sesje przygotowane są w taki sposób, aby wybrani zostali studenci z różnych dyscyplin naukowych. W ten sposób będą mogli dzielić się swoimi opiniami i zainteresowaniami z osobami o podobnym poglądach. Różnorodność i szeroki zakres tematów wpływa na jakość sesji oraz zwiększa rangę konferencji. Relacja mistrz-uczeń jest kluczowym elementem tego wydarzenia ze względu na potrzebę dobrego przepływu wiedzy oraz informacji. Każda praca otrzyma rzetelną recenzję wystawioną przez Komitet Naukowy, w którego skład wchodzą recenzenci z różnych uczelni wyższych.

Oprócz tego uczestnicy poznają wielu ciekawych ludzi z całej Europy, z którymi nie tylko będą mogli się dzielić swoimi pasjami, zainteresowaniami, ale także miło spędzą czas.

Terminy:

o    30 kwietnia - pierwszy termin rejestracji,

o    31 maja – drugi termin rejestracji,

o    17-20 września - 13th Students' Science Conference.

Opłata konferencyjna jest niższa w przypadku pierwszego terminu rejestracji.

Więcej informacji można znaleźć:

•    na stronie internetowej: www.ssc.pwr.edu.pl

•    na facebook-u: https://www.facebook.com/Students.Science.Conference

•    na wydarzeniu na facebook-u: https://www.facebook.com/events/366987473491436/