Ranking uczelni 2015

Już po raz szesnasty Perspektywy ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Wyższych. Twórcy rankingu wskazują uczelnie kształcące na najwyższym poziomie, przygotowujące swoich absolwentów do pracy i życia w zmieniającym się świecie.
Link do rankingu

Metodologia

Nie wszystko, co się liczy, może być policzone, i nie wszystko, co może być policzone – liczy się. Tę myśl wywiesił w swoim pokoju w Princeton Albert Einstein.

W tegorocznym rankingu Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu polepszył swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku, przesuwając się z 35 na 33 pozycję wśród uczelni akademickich w Polsce.
Wśród uczelni ekonomicznych nasz Uniwersytet zajął 4 pozycję. Porównując wartości wskaźników najlepiej wypadła nasza uczelnia w ocenie innowacyjność (1 miejsce), efektywność naukowa sytuuje nas  na 3 pozycji, wskaźniki umiędzynarodowienie i warunki kształcenia plasują nas także na 3 pozycji.  więcej

metodologia akademicki wykres