Gala Studenta 2015 - Podsumowanie

Każdy rok akademicki Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kończy Galą Studenta organizowaną przez Samorząd Studentów. Jest to niezwykle oficjalny bal na który wszyscy czekają z ogromną niecierpliwością. Największe emocje wzbudzają przyznawane na Gali nagrody dla najaktywniej działających studentów. Nominacje do nagród VIS: Very Important Student zawsze są wyczekiwane przez środowisko akademickie, a do samego końca nie wiadomo, komu Jego Magnificencja Rektor wręczy statuetkę.

W tym roku formuła Gali Studenta została poszerzona o trzy dodatkowe nagrody dla najlepszych projektów – VIP: Very Important Project. Zostały one wręczone w trzech kategoriach: Inicjatywa Merytoryczna, Inicjatywa Społeczna i Nowa Inicjatywa. W każdej z nich nominowane były po dwa projekty, kolejno:

Inicjatywa Merytoryczna: „Festiwal BOSS” organizowany przez Dolnośląskie Studenckie Forum Business Centre Club oraz „Karierosfera” Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR

Inicjatywa Społeczna: „Auto Stop Race” przygotowywany przez Klub Podróżników BIT oraz „Wampiriada” Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Nowa Inicjatywa: „Wrocławski Bieg Akademicki” Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów oraz projekt Samorządu Studentów jakim były „Oficjalne Bluzy UE”

Nagroda VIP została wręczona po raz pierwszy, jednak z pewnością podniosła prestiż Gali Studenta, a co więcej – zaangażowała do udziału w imprezie szersze grono studentów. Sprawiła, że wysiłek całych organizacji, nie tylko jednostek, mógł zostać zauważony i doceniony. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły projekty: Karierosfera, Wampiriada oraz Wrocławski Bieg Akademicki. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie nominowane inicjatywy niosą ze sobą niezwykłą wartość i wymagały ogromnego zaangażowania i pracy wielu osób.

Kto natomiast zdobył tytuł Very Important Student? Wspomniana nagroda została wręczona w trzech kategoriach, w każdej z nich było czterech nominowanych i dwóch zwycięzców.

Pierwszą kategorią jest Najlepszy z Najmłodszych – nagroda wyróżniająca najbardziej aktywnych studentów z drugiego roku studiów na podstawie dwuletniej działalności studenckiej. Nominowanymi do nagrody byli: Ewa Kisielewicz, Paulina Wojciechowska, Tomasz Zmarzły oraz Marcin Mistoń. Wygrali Panowie. Tomasz to jeden z najlepszych młodych grafików na naszej Uczelni, natomiast Marcin - wszechstronnie uzdolniony Kierownik Działu Sport Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów, jej świeżo upieczony Przewodniczący.

Drugą kategorią nagrody VIS jest Rok Działalności – nagroda wyróżniająca osobę, za największe zasługi i osiągnięcia w ostatnim roku. Nominowani w tej kategorii zostali: Anna Woźniak, Karolina Lisińska, Maciej Miś i Michał Buchwald. Tutaj także kobiety musiały ustąpić miejsca mężczyznom – zwyciężył Maciej Miś, nowy Przewodniczący Samorządu Studentów oraz Przewodniczący Rady Mieszkańców. Wraz z nim nagrodę odebrał Michał Buchwald – Koordynator Sports Days 2015, Integratora 2014 i wielu innych projektów, jeden z najaktywniejszych działaczy Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów.

Najbardziej prestiżową kategorią nagrody VIS jest ta przyznawana za Całokształt Działalności. Nominowanymi w tej kategorii byli: Katarzyna Żmudzińska, Marlena Mazur, Mateusz Majchrzak i Tomasz Fryze. Zwycięzcami zostali Marlena Mazur – była Wiceprzewodnicząca, dwukrotny Członek Zarządu ds. Wizerunku i Promocji Samorządu Studentów oraz Mateusz Majchrzak – działacz Samorządu Studentów z sześcioletnim stażem, były Członek Zarządu ds. Wizerunku i Promocji, twórca niezliczonej ilości projektów, wspaniały grafik.

Tegoroczna Gala Studenta odniosła duży sukces – wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród studentów naszej Uczelni. Bilety na organizowane wydarzenie rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Warto zaznaczyć, iż w tym roku organizatorzy Gali Studenta mogli liczyć na wsparcie sponsorów – nagrody dla zdobywców tytułu VIS sponsorowali m. in. Partnerzy Strategiczni projektu – firma PwC, Bank Zachodni WBK oraz Santander Universidades.