Koncert na Placu Wolności

Koncert na Placu Wolności

Nie możemy być obojętni. Prof. Marek Ziętek – rektor Uniwersytetu Medycznego zaapelował – w imieniu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, któremu przewodniczy – o udział w koncercie na Placu Wolności. W czwartek (10 grudnia) od 18.30 wrocławscy artyści zagrają na jednej scenie, by wspólnie zaświadczyć, że Wrocław jest miastem otwartym i wszelkie antydemokratyczne, antyimigranckie i antysemickie incydenty nie są i nie będą tu akceptowane.

– Zapraszam wszystkich do zademonstrowania naszej jedności, otwartości oraz woli przeciwstawiania się rasistowskim i ksenofobicznym zachowaniom, które w ostatnim czasie miały miejsce we Wrocławiu – apeluje rektor Marek Ziętek. I przypomina, że uczelnie naszego miasta od wielu lat są miejscem nauki dla studentów z całego świata. Jesteśmy więc – w ocenie rektora Uniwersytetu Medycznego – jako społeczność akademicka Wrocławia zobowiązani zapewnić im godne i bezpieczne warunki nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też życia w naszym mieście.

Informacje o koncercie znaleźć można na stronie http://www.wroclaw.pl/koncert-wroclaw-dla-tolerancji-i-otwartosci

Zachęcamy, by te postawy zamanifestować również barwami: biało-czerwonymi (narodowymi), a także pomarańczowymi (to międzynarodowy kolor tolerancji).
Będą z nami: Konrad Imiela, który poprowadzi koncert, Leszek Cichoński i Jose Torres,  którzy zagrają razem, Andrzej Kosendiak z artystami Chóru Narodowego Forum Muzyki, Ilias Wrazas, zespoły: Breslauer Cocktail, Żyranci oraz Lech Janerka. Artyści grają charytatywnie.