Kto może zostać Stypendystą Erasmus?

Stypendystą programu może zostać student kształcący się na poziomie studiów magisterskich i doktoranckich: dziennych, wieczorowych i zaocznych UE we Wrocławiu, pod warunkiem pomyślnego przejścia procesu rekrutacji.

Student musi być obywatelem kraju uprawnionego do uczestnictwa w Programie Erasmus lub posiadać oficjalny status uchodźcy albo prawo stałego pobytu na terytorium Polski. Student musi być oficjalnie zarejestrowany na kierunku studiów prowadzącym do otrzymania tytułu licencjata/inżyniera, magistra lub doktora na UE we Wrocławiu. Musi być (w momencie wyjazdu) studentem co najmniej drugiego roku studiów pierwszego stopnia. Musi posiadać średnią ocen z całości studiów min. 4.0 i dobrą znajomość języka obcego. Znajomość języka obcego oceniana jest na podstawie średniej ocen z języka obcego, uzyskanej w ciągu ostatnich 2 semestrów. Student może ubiegać się maksymalnie o 2 miejsca na wyjazd.