Aktualności Centrum

Kurs języka angielskiego dla obcokrajowców

Chcesz u nas studiować ale nie znasz angielskiego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza nabór na intensywny kurs języka angielskiego dla początkujących. Odpłatny kurs będzie odbywać się w wymiarze 250 godzin w roku akademickim 2016/2017.

Kurs skierowany jest do obcokrajowców, którzy chcą podnieść swoje umiejętności językowe przed rozpoczęciem studiów na naszym Uniwersytecie.

Więcej informacji w Centrum Współpracy Międzynarodowej lub mailowo: anna.kuropka@ue.wroc.pl

Nasz Uniwersytet członkiem IROs Forum

Miło nam poinformować, że 27.06.2014 r. nasz Uniwersytet został przyjęty do organizacji IROs Forum.

IROs Forum (International Relations Offices Forum) jest siecią działów współpracy z zagranicą wiodących polskich akademickich uczelni państwowych.

Celem IROs Forum jest zwiększenie efektywności i zakresu współpracy międzynarodowej polskich uczelni, a w szczególności prowadzenie wspólnych działań w kierunku rozwoju wielopłaszczyznowej akademickiej współpracy międzynarodowej, promocja i wdrażanie ich efektów wśród społeczności uczelni partnerskich.

Forum zostało powołane 31 grudnia 2007 i aktualnie gromadzi kierowników działów współpracy międzynarodowej 19 największych akademickich uczelni publicznych w Polsce.

Targi Edukacyjne w Kijowie (Ukraina) – kwiecień 2014

"Wiem, że u Was jest moje miejsce…"

Pomimo trudnej sytuacji na Ukrainie Biuro Współpracy Międzynarodowej reprezentowało nasz Uniwersytet na cyklicznych targach edukacyjnych organizowanych w kwietniu w Kijowie. Oferta edukacyjna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi uczniów i studentów. Nowym trendem jest obecność na targach rodziców, którzy planując przyszłość swoich dzieci, szukają informacji o możliwościach edukacyjnych dla dziewięcio- i jedenastolatków, w tym informacji dotyczących nauki języka polskiego.

Dzięki wymianie studenckiej realizowanej od wielu lat przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Państwowy Ukraiński Uniwersytet Finansów i Handlu Międzynarodowego nieocenioną pomoc podczas targów okazała nam wolentariuszka, studentka partnerskiego uniwersytetu – Weronika Sydorenko, która miała możliwość studiować przez jeden semestr na naszym Uniwersytecie.

"… i chcę do Was wrócić" (tak uważa Weronika, która po zakończeniu nauki na poziomie licencjata na Ukrainie chce kontynuować ją na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na drugim stopniu kształcenia).

W ramach działań BWM odbyły się również prezentacje dla osób zainteresowanych ofertą edukacyjną Uniwersytetu w biurach prowadzonych przez naszych partnerów – agencje rekrutacyjne oraz prezentacja o Uniwersytecie Ekonomicznym w Wrocławiu i wykład merytoryczny na partnerskim uniwersytecie, dla studentów i wykładowców.

Amerykańskie Targi Edukacyjne 2014

W dniu 11.04.2014 r. odbyły się Amerykańskie Targi Edukacyjne 2014 czyli spotkania z przedstawicielami uczelni amerykańskich, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Więcej informacji oraz relacja multimedialna - kliknij w obrazek.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą wybranych uczelni: