Zasady rekrutacji na pierwszy rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych III stopnia w roku akademickim 2017/2018

Zasady rekrutacji na I rok stacjonarnych i niestacjonarnych studiów trzeciego stopnia (studia doktoranckie) w roku akademickim 2017/2018

• O przyjęcie na stacjonarne i niestacjonarne studia trzeciego stopnia (doktoranckie) mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł zawodowy magistra lub równorzędny lub osoby będące beneficjentem programu "Diamentowy Grant", o którym mowa w art. 187a ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o Szkolnictwie Wyższym.
  • Rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne studia trzeciego stopnia (doktoranckie) prowadzona jest przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną ds. Studiów Doktoranckich.
  • Rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne trzeciego stopnia (doktoranckie) prowadzona jest w drodze konkursu na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego. Warunki postępowania rekrutacyjnego są jawne.
  • Podstawę zakwalifikowania kandydata na studia stanowi liczba punktów uzyskana w wyniku:
  1. przeliczania oceny kandydata (W) odpowiadającej wpisanemu na dyplomie wynikowi ukończenia jednolitych studiów magisterskich lub studiów drugiego stopnia, na punkty według wzoru: P = (6 W – 18) x 5/3;
  2. uwzględniania dokumentacji świadczącej o predyspozycjach kandydata do pracy naukowej (za wyróżniającą się pracę magisterską, artykuły naukowe, konferencje, udział w projektach badawczych, staże naukowe itp. kandydat może uzyskać maksymalnie 15 punktów);
  3. rozmowy kwalifikacyjnej ocenianej w skali od 0 do 15 punktów. Od kandydata oczekuje się znajomości wybranej dyscypliny nauki, wskazania motywów podjęcia pracy naukowej oraz zaprezentowania własnych zainteresowań naukowych.
  • Łączna maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania w procesie rekrutacji wynosi 50 punktów.
  • Liczbę punktów stanowiącą podstawę przyjęcia na stacjonarne i niestacjonarne studia trzeciego stopnia (doktoranckie) ustala Komisja.
  • Od decyzji Komisji służy odwołanie do Rektora – w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji.  Podstawą odwołania, może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie, określonych Uchwałą Nr R.0000.29.2017 Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dnia 20 kwietnia 2017 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych trzeciego stopnia w roku akademickim 2017/2018  Decyzja Rektora jest ostateczna.