Dr inż. Ludmiła Bogacz-Radomska

Ludmiła Bogacz-Radomska pracuje w Katedrze Biotechnologii i Analizy Żywności na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym. Jest członkiem międzynarodowej sieci naukowej Eurocaroten, będącej jedną z prestiżowych akcji COST. Została wybrana do Think Tank Committee tej akcji. Ponadto należy do International Carotenoids Society, Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności i Naczelnej Organizacji Technicznej. Jest członkiem komitetu redakcyjnego czasopisma Food, Quality and Safety oraz czasopisma Nauki Inżynierskie i Technologie.
Ludmiła Bogacz-Radomska jest wykładowcą z przedmiotu Procesy produkcyjne, w ramach którego wdrożyła modelowanie procesów z zastosowaniem technologii informatycznych. Ponadto prowadzi zajęcia z mikrobiologii, projektowania inżynierskiego i technologicznego, inżynierii produktu, gier i symulacji biznesowych oraz zajęcia popularno-naukowe podczas Festiwalu Nauki. Pracuje także z dziećmi w przedszkolach i szkołach na zasadzie wolontariatu.

Temat/opis
Lepiej, szybciej, efektywniej – optymalizacja procesów (ćwiczenia w laboratorium komputerowym). Podczas zajęć uczniowie będą mogli zamodelować dowolny proces, przeprowadzić jego symulację, a następnie poprawić jego parametry, czyli podjąć próbę optymalizacji procesu. Każdy uczeń będzie miał do dyspozycji stanowisko komputerowe. Zajęcia będą odbywały się z zastosowaniem programu Witness firmy Lanner Group, stosowanego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, na lotniskach lub w portach etc. do optymalizacji przebiegu procesów
Czas trwania: 45 min.