A escena - warsztaty z języka hiszpańskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

21 września 2009 w Studium Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się warsztaty „A escena” przeprowadzone przez lektorkę języka hiszpańskiego Urszulę Sokolnicką.
W dwóch edycjach uczestniczyła młodzież z IX LO i Liceum Ekonomicznego z ul. Worcella we Wrocławiu wraz z nauczycielami języka hiszpańskiego Izabelą Krzak i Joanną Berską. Do współpracy zaprosiłam również lektorkę języka hiszpańskiego UE Beatę Kopacką oraz pracownika wrocławskiej filologii iberyjskiej Macieja Stepienia.
Jednym z celów spotkania było przełamanie stereotypów na temat Hiszpanii i przybliżenie młodzieży firm hiszpańskich, obecnych również na rynku polskim.
Uczestnicy warsztatów wzięli udział w nagraniu w fikcyjnym studiu telewizyjnym odgrywając role pracowników bądź kadry kierowniczej hiszpańskich przedsiębiorstw.
Poznali techniki teatralne mające pomóc w przełamaniu tremy przed publicznym występem.
Zajęcia odbyły się w języku hiszpańskim ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa ekonomicznego.
Autorem dokumentacji zdjęciowej jest student UE Kazimierz Karaszewski.

Galeria zdjęć: IX LO we Wrocławiu
Zobacz film