EUA (The European University Association)

plakat_eua_srodki_ue_1eua_members

The European University Association (EUA) jest organizacją zrzeszającą europejskie uczelnie prowadzące działalność badawczą oraz dydaktyczną, a także krajowe stowarzyszenia rektorów i inne organizacje związane z nauką i szkolnictwem wyższym.

The European University Association (EUA):

EUA zapewnia instytucjom członkowskim możliwości wymiany informacji w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badaniach naukowych. Umożliwia również dzielenie się najlepszymi praktykami poprzez uczestnictwo we wspólnych projektach i wydarzeniach obejmujących wiele szkół wyższych. Akredytacja EUA - Institutional Evaluation Programme (IEP) wspiera instytucje w rozwijaniu ich strategicznego przywództwa i zdolności do zarządzania zmianami.