Aktualności

Koncert i wystawa jako antidotum na zawirowania pogodowe.

W samo południe 5 stycznia 2018 roku, znaną wszystkim kolędą „ Pójdźmy wszyscy do stajenki” chór „Apasjonata” rozpoczął pierwszy w nowym roku swój koncert.

Bogaty repertuar zawierał wiele pięknych kolęd, pieśni świątecznych i noworocznych przeplatanych recytacją równie nastrojowych wierszy naszych słuchaczy Steni Bronowickiej i Alfreda Kampy.

Dalsza część tak artystycznie rozpoczętego dnia została przeniesiona do biblioteki uniwersyteckiej gdzie w sali wystawienniczej, Prezydium Samorządu wraz z Sekcją Haiku i chórem, przygotowało dla słuchaczy naszego uniwersytetu piękną imprezę w ramach obchodów jubileuszu 10- lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a mianowicie wystawę malarstwa naszej słuchaczki Lucyny Skowron Skowrońskiej. Pod wymownym tytułem „Dialogi z naturą”autorka pokazała swoje obrazy do których członkowie Sekcji Haiku napisali wiersze. Całość obrazy i wiersze wydano w tomiku, „Dialogi z Naturą”, który był dostępny dla osób chcących zagłębić się w japońskiej poezji pisanej do polskich urokliwych miejsc uchwyconych na obrazach naszej koleżanki. Przedstawione pejzaże malowane farbami akrylowymi pokazywały przyrodę. 

KB

swieta_1

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Życzymy naszym słuchaczom siły,nadziei i wiary w to,że życie mimo wszystko jest piękne.

Oby Nowy 2018 Rok dał ciepło tym,którzy marzną,

czułość i miłość-samotnym,

opiekę i wsparcie potrzebującym.

Oby spełnił każdemu z Was choć jedno,malutkie marzenie.

Szczęśliwego Nowego Roku

składa

Prezydium Samorządu wraz z panią Beatką.

dsc08873__2_
BOŻE NARODZENIE

Wykład pod tytułem: Gody idą gody. Tradycje Bożonarodzeniowe w dniu 15.12.2017 r. wygłosiła dla naszych słuchaczy Pani Agnieszka Szepetiuk - Barańska pracownik Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w religii chrześcijańskiej upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest ono stałą uroczystością liturgiczną przypadającą na dzień 25 grudnia i poprzedzoną adwentem tj: okresem trzytygodniowego oczekiwania. W Kościele rzymskokatolickim jest świętem nakazanym.

Ze świętem Bożego Narodzenia wiąże się mnóstwo zwyczajów i tradycji kultywowanych w wielu rodzinach. Są to:

Wigilia Bożego Narodzenia – to dzień poprzedzający rocznicę narodzin Jezusa przypadający na 24 grudnia, w Polsce nazywany Gwiazdką. To uroczysta kolacja, do której zasiada się po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki. Tradycja nakazuje aby liczba gości w czasie wieczerzy składała się z liczby parzystej plus jeden talerz dla nieobecnych. Ważnym punktem wieczerzy jest dzielenie się opłatkiem, który jest symbolem zgody i wyrozumiałości.

Pasterka – to uroczysta msza odbywająca się o północy z 24 na 25 grudnia. Choinka – to drzewko obwieszone świecidełkami jest symbolem świąt. Szopki – to bogato zdobione sceny przedstawiające misterium Bożego Narodzenia. W każdej szopce znajduje się przedstawienie świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a także postacie Trzech Mędrców, pasterzy, bydła, aniołów oraz Gwiazdy Betlejemskiej. Jasełka – to widowiska o Bożym Narodzeniu. Piękną tradycją jest rodzinne śpiewanie kolęd oraz oglądanie prezentów ułożonych pod choinką.

Ze świętem Bożego Narodzenia wiąże się również wiele przesądów i wierzeń.

Jaka Wigilia, taki cały rok. Aby przez cały rok mieć dobre relacje z innymi należy unikać kłótni, gniewu, złośliwości i obrażania. Cały dzień musimy być uśmiechnięci i życzliwi. Żeby zapewnić sobie dostatek należy w trakcie Wigilii wsunąć pod talerz monetę a do portfela włożyć łuskę z ryby. Nie należy również wydawać i pożyczać pieniędzy. Aby nam niczego nie brakowało musimy popróbować wszystkich potraw podanych do stołu. Stół powinien być udekorowany w kolory czerwieni i złota, co zapewni bogactwo i szczęście na cały rok. Jeżeli w dzień Wigilijny pierwszy przekroczy próg naszego domu mężczyzna będziemy cieszyć się szczęściem, kobieta przynosi pecha.

W trakcie wykładu mogliśmy obejrzeć slajdy przedstawiające przepiękne szopki bożonarodzeniowe i ślicznie ubrane choinki.

T.E

wyklad_grudzien_1

Jesienna zaduma

Gdy z drzew spadają liście i kasztany, a w lasach na potęgę rosną grzyby , chyba nikt nie ma wątpliwości, że właśnie nadeszła jesień.

Krótkie dni, brak słońca - to powody naszego złego samopoczucia. Co robić, gdy dopadnie nas jesienna koleżanka deprecha?

Nie ma wspólnego sprawdzonego sposobu. Ze względu na różną osobowość każdego z nas, musimy sobie radzić indywidualnie. Jednym wystarczy zjeść coś słodkiego, komuś innemu pomoże dobra książka, jeszcze innym spacer czy rozmowa z bliska osobą.

Słuchacze naszego UTW mają na nią sposób który polecamy innym.

W tym celu 12 grudnia 2017 roku członkowie sekcji Haiku, Teatralnej i soliści Chóru wystąpili w kolejnym spektaklu słowno –muzycznym z cyklu „cztery pory roku” Piosenki i wiersze choć mówiły o jesieni stworzyły niezapomniany klimat.

Otoczyliśmy widzów światłem żarówek o jasnym i ciepłym odcieniu zapewne energooszczędnym, a dla dodania nastroju zapalono świece i włączono ostatni najważniejszy element muzykę. Pięknie wykonane przez solistów znane piosenki i klimatyczne wiersze spowodowały ze tu i tam widownia nuciła znane szlagiery by za chwilę w skupieniu wysłuchać kolejnego wiersza napisanego przez nasze koleżanki z sekcji haiku.

Ania Ejfler pomysłodawczyni i realizatorka całego przedsięwzięcia zebrała wiele podziękowań i ogromne brawa. Spektakl bardzo podobał się naszej publiczności.

Po takiej dawce „słońca w każdej postaci jesienna chandra odeszła w zapomnienie.

KB

dsc08922

hh
Zamenhof – twórca języka esperanto

W ramach jubileuszowych spotkań w dniu 04 grudnia 2017r

słuchacze UTW i zaproszeni goście, mogli zobaczyć światowej sławy wystawę o życiu Ludwika Zamenhofa- twórcy języka esperanto.

Otwarcie wystawy przygotowano przy olbrzymiej pomocy członków związku esperantystów. I stało się! w progach szacownej uczelni jakim jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, zagościła wystawa którą pokazano w wielu krajach. Ten kto twierdzi że jest to język martwy, tylko na papierze z łatwością możemy wyprowadzić z błędu, albowiem Światowy Kongres Esperantystów organizowany jest co rocznie począwszy od roku 1905 tylko z wyłączeniem dwóch wojen światowych. Pierwsza zorganizowana grupa esperantystów we Wrocławiu i zarazem na całym Śląsku powstała w dniu 12 kwietnia 1905 roku. Ruch esperancki odrodził się już w polskim Wrocławiu w dniu 18 marca 1948 roku. Upamiętnia to tablica na budynku (w którym 13 osobowa grupa założycielska powołała Oddział Wrocławski Polskiego Związku Esperantystów) - (Rynek 50) To namiastka historii. Dużo obszerniej opowiedziała o języku, współorganizatorka spotkania dr Ewa Tracz.

Otwarcie wystawy uświetniła obecność najwyższej władzy Uniwersytetu Ekonomicznego jakim jest Pan prof. dr hab. Andrzej Kaleta. Byliśmy niezmiernie dumni że Pan Rektor zaszczycił nas swoją obecnością.

Wystawę możemy zobaczyć jeszcze przez kilka dni –zapraszamy.

Kontynuacją tematu DOKTOR ESPERANTO zajęła się Pani Helena Biskup która wystąpiła w monodramie, opowiadając o życiu Ludwika Zamenhofa twórcy języka z zawartą ideą, której celem jest umożliwienie ludziom całego świata porozumienie w duchu pokoju i przyjaźni przy pomocy wspólnego, neutralnego języka. Występ Pani Heleny Biskup mógł posłużyć dla większego grona słuchaczy UTW w UE jako bezpłatny warsztat poprawnej dykcji, umiejętności intonacji i

modulacji głosem. Za pomocą takich umiejętności występująca zgrabnie tworzyła nastrój, budowała dramaturgię, zaciekawiała a co najważniejsze przykuwała uwagę.

Opowiadana historia była na kilka chwil przerywana fragmentami znanych utworów muzycznych, wykonanych na skrzypcach przez muzyka Pana Wiktora Wojciechowskiego.

KB


wystawa_1

wystawa_2

wystawa_3

wystawa_4

„Ochrona jednostki przed bezczynnością organów administracji państwowej”

Taki temat podjęła się przedstawić słuchaczom UTW w trakcie swojego wykładu, mgr Beata Madej- z Wydziału Prawa Administracji I Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykład dotyczył prawnych aspektów ochrony jednostki przed bezczynnością, opieszałością organów administracji publicznej do których zaliczani są:

ministrowie, centralne organy administracji rządowej, wojewodowie, działające w ich imieniu lub we własnym imieniu inne organy administracji rządowej organy jednostek samorządu terytorialnego oraz organy i podmioty, które są powołane z mocy prawa lub na podstawie porozumień do rozstrzygania spraw indywidualnych w drodze decyzji administracyjnych.

Jak powiedziała Pani magister, organy administracyjne są trzonem aparatu administracyjnego i najważniejszymi elementami administracji publicznej. .

Jednostkami pomocniczymi organów są natomiast urzędy, wykonujące często zadania zlecone przez te organy. Bezczynność należy rozumieć zarówno wówczas jeżeli jest brak działania ze strony organu administracji, jak i odmowę podjęcia czynności, w tym np.: wydania określonego aktu czy odpisu.

W trakcie wykładu słuchacze usłyszeli jak skarżyć bezczynność urzędnika ,za jakie uchybienia i do jakiego sądu.

O ile rozstrzygnięcia skarg bywają różne to jedno wiemy na pewno, prawo do złożenia skargi na bezczynność organów administracji pozwala skutecznie walczyć z „milczeniem” urzędników, poddając je ocenie niezawisłego sądu.

Urzędnik musi zastosować się do rozstrzygnięcia sądu.

KB


Najpierw ruch, badania profilaktyczne potem kino, teatr i szydełko

Profesor dr hab. nauk med. Spec. ginekolog położnik

Lidia Hirnle była naszym gościem w dniu 24.11.br z wykładem na temat „Problemy ginekologiczne kobiet w wieku 60+”

Słuchacze tłumnie wypełnili salę wykładową, piszę słuchacze ponieważ na sali nie brakowało panów. Brawo! Panowie pilnie słuchali, o istotnych dla zdrowia kobiet- żon, córek i matek sprawach, dotyczących profilaktyki zapobiegania groźnym chorobom.

Problemy ginekologiczne w wieku podeszłym mają swoją specyfikę. W krajach o wysokim stopniu cywilizacji kobiety żyją coraz dłużej – przeżywają obecnie trzecią część swojego życia po menopauzie.

Jak powiedziała pani profesor sześćdziesiątka to dobry moment, by zadbać o formę i zająć się tym, co szwankuje żeby mieć dobrą starość.

Wiele kobiet myśli, że skoro dawno temu urodziły dzieci, skończyły się kłopoty z menopauzą, to teraz wreszcie mają już święty spokój z ginekologiem. Tak nie jest apelowała pani doktor. Najwięcej przypadków zachorowania na raka jajnika oraz na raka macicy odnotowuje się właśnie u pań między 60. a 69. rokiem życia. Są to nowotwory, które czasem rozwijają się już od wielu lat. Także rak piersi występuję mniej więcej do 65. roku życia kobiet. Ku przestrodze profesor przedstawiła rodzaje badań profilaktycznych które każda kobieta powinna wykonać raz do roku.

-raka sutka można wykryć, idąc na mammografię albo samodzielnie badając sobie piersi.

-raka szyjki macicy może wykryć cytologia.

W przypadku wszystkich nowotworów narządów kobiecych szczególną czujność powinny zachować osoby, u których w najbliższej rodzinie choroba już się pojawiła Są jednak i takie choroby, które kobietom po sześćdziesiątce już nie grożą ze względu na brak hormonów. To między innymi endometrioza, i stany zapalne jajników.

Ważna informacja to taka że z programu wczesnego wykrywania raka piersi, czyli darmowej mammografii, bez skierowania od lekarza mogą korzystać kobiety od 50. do 69. roku życia.

BK

ginekolog
 „REPUBLIKA DOBROWNICKA I JEJ KULTURA W KONTEKŚCIE WSPÓŁCZESNYCH SPORÓW TOŻSAMOŚCIOWYCH” 

Wykład wygłosiła dla naszych słuchaczy Pani prof. dr hab. MILICA JAKÓBIEC – SEMKOWOWA. Pani profesor jest członkinią komitetu słowianoznawstwa PAN oraz Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego a jej podstawowym obszarem badawczym jest literatura i folklor serbski. DUBROWNIK to perła Adriatyku – takimi słowami rozpoczął się wykład. To miasto Chorwacji najchętniej odwiedzane przez turystów. Kiedyś to ośrodek handlu w randze europejskiej, obecnie przede wszystkim ośrodek turystyki. Aby przybliżyć słuchaczom wizerunek tego pięknego miejsca Pani profesor dość obszernie i bardzo ciekawie przedstawiła:

HISTORIĘ Republiki Dubrownickiej cofając się aż do czasów starożytności.

POŁOŻNIE GEOGRAFICZNE prezentując mapy tego miejsca.

KULTURĘ I SZTUKĘ omawiając style w jakich wybudowane zostały zabytki. Bardzo istotną cechą jest fakt, że corocznie w Forcie Lovrijene odbywają się festiwale teatralne.

LITERATURĘ przedstawiając jej wielkich przedstawicieli takich jak: Marin Drizie czy Ivan Dzivo, którego pomnik znajduje się w Dubrowniku.

Przy tym temacie Pani profesor poleciła słuchaczom książkę Badaczki – Joanny Rapackiej pod tytułem: Rzeczpospolita Dubrownicka, która zawiera wszystkie najważniejsze zarysy historii literatury dubrownickiej.

Całość wykładu wypełniona była pokazem najpiękniejszych zabytków Dubrownika. Wśród wielu pokazanych na slajdach, słuchacze zobaczyli między innymi :

Kościół i Pomnik Św. Błażeja – Św. Błażej to patron miasta

Kolumna Rolanda

Mury Miejskie okalające całe miasto

Stradun to główna ulica miasta

Klasztor franciszkanów

Wielka i Mała studnia Onufrego

Bramy Ploce i Pile

Klasztor i Kościół dominikanów

Katedra Wniebowzięcia NMP

Twierdza Minceta

Ciekawy wykład, piękne zabytki. Sposób w jaki Pani profesor przekazała słuchaczom został nagrodzony wielkimi oklaskami.

TE

      

semkow   ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

Chór „Apasjonata” uczcił 99 rocznicę odzyskania przez

Polskę Niepodległości koncertami pieśni i wierszy patriotycznych

„WITAJ WOLNOŚCI ANIELE!”

10 listopada 2017 wystąpiliśmy na naszej macierzystej uczelni

z koncertem dla naszych koleżanek i kolegów,

słuchaczy UTW w UE, prezentując następujące pieśni:

1.    Legiony (My I Brygada)

2.    Wojenko, wojenko

3.    Piechota

4.    Bywaj dziewczę zdrowe – Kazimierz Kudryński

5.    Za Niemen

6.    Rozkwitały pąki białych róż – Bernardeta Czarnecka, Krystyna Kubicha

7.    Ej, dziewczyno

8.     Przybyli ułani

9.     Dziś do ciebie przyjść nie mogę

10.     Jędrusiowa dola – Kazimierz Kudryński

11.     Serce w plecaku – Mieczysław Nitschke

12.     Deszcz, jesienny deszcz

13.     Czerwone maki – Mieczysław Nitschke

14.    Taki kraj – Maria Bogusława Skonieczna

15.     Wolność – Ryszard Zamiara

Wiersze recytowali:

Stefania Bronowicka, Bogusława Kaczyńska, Anna Kałużna, Małgorzata Kochańczyk i Alfred Kampa.

Koncert został owacyjnie przyjęty przez słuchaczy UTW w UE,

za co serdecznie dziękujemy. Było nam bardzo miło, że mogliśmy sprawić Wam radość, zaprosić do wspomnień, do wspólnego śpiewania i już zapraszamy na następny koncert, który odbędzie się 5 stycznia 2018 r.


20171110_121207

20171110_121248
 Zmiany stanu środowiska na Dolnym Śląsku i w Polsce w latach 2010/2015

 Drugi w tym roku akademickim wykład, wygłosił prof. dr hab. Edmund Cibis z Katedry Inżynierii Bioprocesowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wykład zainteresował wielu naszych słuchaczy, którzy przybyli w piątkowe przedpołudnie do sali wykładowej Uniwersytetu Ekonomicznego.

Jakie znaczenie dla ludzkości ma ochrona środowiska naturalnego? odpowiedz usłyszeli słuchacze ponieważ Profesor przedstawił zmiany jakie dokonywały się w latach 2005 – 2015 w pięciu podstawowych komponentach środowiska takich jak:

1.    Gospodarka wodno – ściekowa

2.    Gospodarka odpadami

3.    Ochrona atmosfery

4.    Ochrona przed hałasem

5.    Ochrona gleb

Omawiając powyższe zagadnienie, Profesor przy pomocy tabel i slajdów pokazał nam jak wygląda sytuacja w stanie środowiska naturalnego w Polsce z uwzględnieniem Dolnego Śląska. Wykładowca przedstawił największe źródła zagrożeń oraz sposoby ich zapobiegania podkreślając bardzo istotny fakt, a mianowicie rosnące nakłady finansowe które przeznaczane są na ochronę środowiska w naszym kraju.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem słuchaczy co zostało nagrodzone oklaskami.

T.E
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

Oficjalne otwarcie roku akademickiego 2017/2018 odbyło się 13 października 2017. Uroczystość otworzył Pełnomocnik Rektora ds. UTW dr inż. Marek Urban, który przywitał serdecznie zaproszonych gości, oraz słuchaczy naszego uniwersytetu.

Realizując kolejny punkt inauguracji, głos zabrał prof. dr hab. inż. Edmund Cibis, który, życząc słuchaczom jak najlepszych wyników w nowym roku akademickim, rok akademicki 2017/2018 uznał za otwarty. Następnie głos zabrała przewodnicząca naszego UTW Bogumiła Kurek, która w swoim wystąpieniu przedstawiła krótki plan działania na nowy rok akademicki 2017/2018. Przewodnicząca zwróciła uwagę, iż obecna inauguracja zapoczątkowała obchody jubileuszowe - dziesięciolecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Na ekranie wyświetlono logo 10 -lecia przedstawiające jesienne liście, a wśród nich mały zielony listek - który jest symbolem możliwość jakie daje UTW

Głos zabrali również zaproszeni goście, Pani prof. Zofia Hasińka, która na zakończenie swojego wystąpienia z rąk dr Marka Urbana otrzymała Zaproszenie do elitarnego klubu ludzi 60+jakim jest nasze UTW. Następną osobą, która zwróciła się bezpośrednio do słuchaczy, była dr Walentyna Wnuk, doradca Prezydenta Miasta Wrocławia ds. Seniorów. W wypowiedzi Pani Wnuk usłyszeliśmy jak dużym uznaniem cieszy się nasz uniwersytet trzeciego wieku. Pani Wnuk poinformowała tych którzy jeszcze tego nie wiedzieli, iż na zakończenie „Dni Seniora „ pani profesor Zofia Hasińska otrzymała z rąk Prezydenta Wrocławia tytuł „Przyjaciel Seniora” wraz ze statuetką.

Inauguracyjny bardzo ciekawy wykład zatytułowany „O znaczeniu ekonomii” wygłosił założyciel naszego Uniwersytetu prof. dr hab. Bogusław Fiedor którego wykład spotkał się jak zawsze z wielkim zainteresowaniem słuchaczy.

Całość uroczystości urozmaicona była występem naszego chóru „Apasjonata”.

TE


dsc08399


p1010511Grand Prix dla naszego chóru

I znowu sukces!

Chór „Apasjonata” UTW w UE pod dyrekcją Bartosza Jugo wziął udział w VI Przeglądzie Amatorskich Chórów Senioralnych. (21 września w Teatrze Muzycznym Capitol)

i zdobył Grand Prix.

Razem z innymi laureatami (w przeglądzie wzięło udział 18 zespołów) prezentował się 26 września w kościele Św. Doroty i 1 października w Hali Stulecia (w sali Rycerskiej). Serdecznie gratulujemy!

Chór jest prawdziwym ambasadorem UTW w UE. 8 października jedzie do Świeradowa-Zdroju,

 na zaproszenie Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Życzymy kolejnego udanego występu!


mmmm

img_0815

img_20171001_124644

wp_20170921_046

wp_20170921_075

img_20170926_151312


  

 „Apasjonata” z podwójnym „brązem”

52. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego miał bardzo wysoki poziom. W Festiwalu udział wzięły chóry z Czech, Szwecji, Litwy i Polski.

    Po wysłuchaniu utworów muzyki współczesnej, zaprezentowanych przez 8. zespołów uczestniczących w konkursie, Brązowy Dyplom chórowi „Apasjonata” Uniwersytetu III Wieku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, dyrygent: Bartosz Jugo, przyznało jury w składzie: prof. zw. dr hab. Ryszard Zimak – przewodniczący, prof. Rolandas Daugela, prof. Milan Kolena, prof. zw. dr hab. Stanisław Krawczyński, Krystyna Stańczak, Halina Rostek – sekretarz.

    Ponadto - po wysłuchaniu 9. zespołów biorących udział w konkursie Musica Sacra, Brązowy Dyplom Chórowi „Apasjonata” Uniwersytetu III Wieku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, dyrygent: Bartosz Jugo, przyznało jury w składzie: prof. dr hab. Anna Domańska – przewodnicząca, prof. Halina Bobrowicz , ks. prałat dr Marian Wittlieb, ks. dr Zbigniew Woźniak.

Festiwal odbył się od 18 do 23.06.2017 r., w Międzyzdrojach.

    Dla „Apasjonaty” był to okres wytężonej pracy, uwieńczonej sukcesem, a udział w tak prestiżowym festiwalu sprawiał, że były to chwile niezwykłe, pełne pozytywnych emocji. Tym bardziej, że „Apasjonata” była jedynym chórem seniorów.

Chórzyści cieszą się z podwójnej nagrody i serdecznie dziękują dyrygentowi za determinację i włożoną pracę w przygotowania do Festiwalu.

A. E.

    

Linki do nagrań koncertu Musica Sacra 21 czerwca 2017

https://youtu.be/rtAEIJMQlyQ

https://youtu.be/uxYZkvKBlLQ

https://youtu.be/s65NBylBtUM


17120

17121

dscf1745

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017

Oficjalne zakończenie roku akademickiego 2016/2017 odbyło się dnia 26 maja 2017r. Uroczystości otworzyła Przewodnicząca Samorządu UTW Bogumiła Kurek witając serdecznie wszystkich przybyłych na tą okoliczność słuchaczy naszego Uniwersytetu, jak również członków Samorządu UTW.

Po przywitaniu zebranych, Przewodnicząca przedstawiła sprawozdanie z działalności Samorządu UTW w roku akademickim 2016/2017 podając informacje równie ważne, które miały na celu przybliżyć słuchaczom pracę jaką wykonało Prezydium Samorządu Słuchaczy a które nie zostały podane dotąd do publicznej wiadomości.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczanie dyplomów i upominków dla najbardziej zasłużonych i wyróżniających się słuchaczy naszego UTW.

Ten jak że ważny punkt zakończenia roku akademickiego, poprowadziła również nasza Przewodnicząca. Zrobiła to z wielkim rozmachem i zaangażowaniem przedstawiając przepiękną prezentację nagrodzonych osób. W pierwszej kolejności podziękowania otrzymał dr Marek Urban Pełnomocnik Rektora ds. UTW oraz Pani Profesor Zofia Hasińska.

Podziękowania Prezydium Samorządu skierowało w pierwszej kolejności do wszystkich członków sekcji organizacyjnej. Dalej kolejno wyczytanych przewodniczących takich sekcji: Haiku, Chór, Kultury, Sztuki użytkowej, Sportu, Turystycznej, Żywego słowa, i Teatralnej, poproszono o odebranie podziękowań i upominków dla wszystkich jej członków.

Następnie kolejno zapraszano na scenę pozostałych przewodniczących sekcji, którzy za swoją pracę otrzymali tak jak poprzednicy upominki i podziękowania. Prezydium Samorządu słuchaczy wyróżniło za wykonaną pracę w roku akademickim 2016/2017 również inne osoby nie będące członkami sekcji, które jednorazowo lub cyklicznie pracowały na rzecz naszej społeczności.

Upominkiem dla wszystkich wyróżnionych była płyta „Na lepsze dni” wrocławskiego piosenkarza – Mirosława Bielińskiego którą otrzymało nasze UTW od wykonawcy nie odpłatnie.

Przewodnicząca pamiętała również o nas składając serdeczne podziękowania całemu Samorządowi za miłą współpracę, życzliwą atmosferę oraz za umiejętność pracy w zespole. W sumie wyróżniono i nagrodzono 110 członków naszego UTW.

Miłym zakończeniem uroczystości były gromkie brawa dla Przewodniczącej i Samorządu oraz życzenia wspaniałego wypoczynku dla słuchaczy w tle grającej piosenki w nowej interpretacji „lato lato lato czeka…”

31 maja 2017r, w restauracji „Agawa” we Wrocławiu odbyło się spotkanie naszych słuchaczy będące kontynuacją zakończenia roku akademickiego 2016/2017.

Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Bogumiła Kurek witając wszystkich zebranych.

Zaszczycili nas swoją obecnością goście w osobach: Pełnomocnik dr Marek Urban, prof. Zofia Hasińska oraz była przewodnicząca samorządu UTW Elżbieta Anwajler .

Spotkanie rozpoczęło się spektaklem, w parkowej scenerii przygotowanym przez Sekcję teatralną pod kierownictwem Alfreda Kampa pod tytułem „Haiku – wspomnienie klasycznej japońskiej poezji Matsuo Basho”

Następnie wszyscy zasiedliśmy do suto zastawionych stołów i w miłej i serdecznej atmosferze spędzaliśmy przyjemnie czas na rozmowach, robieniu zdjęć czy spacerując po pięknym Parku Południowym bo pogoda dopisała nam tak dobrze jak frekwencja słuchaczy.

Swoim programem zabawiała nas również Sekcja „Żywego słowa” którego przewodniczącą jest Regina Orłanowska.

I tak oto zakończyliśmy rok akademicki 2016/2017.

TE


motor

                                            DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH


zakonczenie_roku_utw

p1100746

p1100765

p1100782
zamknij
Nasza strona korzysta z plików cookies. Zachowamy na Twoim komputerze plik cookie, który umożliwi zbieranie podstawowych informacji o Twojej wizycie.
Przeczytaj jak wyłączyć pliki cookiesRozumiem