Prodziekan WNE ds. Nauki i Rozwoju

e-mail: prodziekan.poltorak@ue.wroc.pl
_boguslaw_poltorak_5
Życiorys
ur. w 1976 roku, studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu na kierunku Bankowość i Ubezpieczenia zakończył z wyróżnieniem w 2000 roku. Doktorat nt. Sekurytyzacja aktywów w finansowaniu działalności banku hipotecznego w Polsce obronił na AE Wrocław w 2004 roku; praca została nagrodzona w konkursie na najlepsze prace doktorskie im. prof. W. Kuli. Habilitację otrzymał w 2014 roku na podstawie monografii pt. Hipoteczny pieniądz bankowy. Współtwórca portalu finansowego Bankier.pl., a następnie do 2010 roku Główny Ekonomista spółki giełdowej Bankier.pl SA. Do 2014 roku Dyrektor programowy Bankier.pl w strukturach Grupy Allegro, a do 2016 Redaktor Naczelny Grupy Bankier.pl w strukturach Bonnier Bussines Polska (wydawcy m.in. Pulsu Biznesu) oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Związku Firm Doradztwa Finansowego. W latach 2016-2020 Senator Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wieloletni opiekun naukowy Międzywydziałowego Koła Naukowego Bankier. Prywatnie fan wycieczek MTB trasami Dolnego Śląska.