Specjalność ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI EUROPEJSKIMI (I)

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI EUROPEJSKIMI (I STOPIEŃ)

Specjalność pod opieką Katedry Polityki Ekonomicznej i Europejskich Studiów Regionalnych
oferowana na studiach niestacjonarnych I stopnia

Opiekun specjalności: dr hab. Ewa Pancer-Cybulska (ewa.pancer-cybulska@ue.wroc.pl)

PREZENTACJA SPECJALNOŚCI [PDF]

Opis specjalności

W latach 2014-2020 Polska zainwestuje 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. Aby wykorzystać te środki potrzebni są ludzie, którzy wiedzą co należy zrobić żeby pieniądze te efektywnie wspierały rozwój lokalny i konkurencyjność firm.

Studenci uzyskują wiedzę o procedurach programowania funduszy europejskich, potrafią aplikować o fundusze europejskie, rozliczać projekty inwestycyjne wykorzystujące fundusze Unii Europejskiej.

Zasadnicze treści kształcenia

Specjalizacja uczy jak pozyskiwać, zarządzać i rozliczać środki pomocowe Unii Europejskiej. Absolwenci są przygotowywani do tego, żeby dokonywać analizy planów inwestycyjnych przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z punktu widzenia możliwości finansowania, które oferuje Unia Europejska.

Dzięki współpracy z organizacją IPMA Polska, studenci zyskują praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania projektami. Absolwenci specjalności Zarządzanie Projektami Europejskimi oraz Rynki Europejskie jako jedyni na kierunku mają unikalną możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu zarządzania projektami IPMA-Student.

Przedmioty specjalizacyjne

Formy kształcenia

Sylwetka absolwenta

Absolwent specjalności Zarządzanie Projektami Europejskimi pierwszego stopnia posiada wiedzę na temat zasad zarządzania projektami i ich finansowania ze środków UE. Absolwent jest pracownikiem poszukiwanym przez: