Specjalność BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA (I)

BANKOWOŚĆ I UBEZPIECZENIA (I STOPIEŃ)

Specjalność pod opieką Katedry Finansów
oferowana na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia

Opiekun specjalności: dr hab. Maria Węgrzyn (maria.wegrzyn@ue.wroc.pl)

PREZENTACJA SPECJALNOŚCI [PDF]

Opis specjalności

Specjalność nakierowana jest na wyposażenie w wiedzę teoretyczną i praktyczną, niezbędną do współpracy banków, firm ubezpieczeniowych oraz wielu innych instytucji finansowych z klientami indywidualnymi i gospodarczymi.

Zasadnicze treści kształcenia

Funkcjonowanie instytucji kredytowych (banków i parabanków), ubezpieczeniowych (towarzystwa ubezpieczeniowe, agenci i brokerzy), innych finansowych (np. pożyczkowych, leasingowych, faktoringowych). Oferta różnych produktów i usług finansowych. Ocena korzyści i niekorzyści różnych usług finansowych z punktu widzenia klienta oraz świadczeniodawcy. Działalność kredytowa, depozytowa, ubezpieczeniowa. Dobór usług finansowych do potrzeb grup klientowskich.

Przedmioty specjalizacyjne

Formy kształcenia

Zajęcia wykładowe, ćwiczenia i laboratoria prowadzone na specjalności mają przygotować do roli pracownika banku, firmy ubezpieczeniowej, firmy pożyczkowej, leasingowej, factoringowej lub innej formy pośrednika finansowego. W ramach funkcjonowania specjalności studenci mogą rozwijać wiedzę praktyczną i aplikacyjną poprzez praktyki studenckie w instytucjach współpracujących oraz uczestniczenie w projektach współrealizowanych przez koło naukowe Bankier działające przy Katedrze Finansów i Katedrze Bankowości.

Sylwetka absolwenta

Oferta nauczania jest skierowana do osób, które zainteresowane są ścieżka rozwoju zawodowego w branży bankowej, ubezpieczeniowej i innych formach pośrednictwa finansowego.