Specjalność INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI (II)

INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI (II STOPIEŃ)

Specjalność pod opieką Katedry Finansów
oferowana na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia

Opiekun specjalności: dr Iwona Dittmann (iwona.dittmann@ue.wroc.pl)

PREZENTACJA SPECJALNOŚCI [PDF]

Opis specjalności

Specjalność nakierowana jest na przygotowanie teoretyczne i praktyczne do współpracy z bankami, firmami inwestycyjnymi dzięki samodzielnemu przygotowania finansowego wsparcia rynku inwestycyjnego, wstępnej oceny efektywności oraz analizy i obsługi rynku nieruchomości.

Zasadnicze treści kształcenia

Pogłębiona wiedza o zakresie procesów finansowych na rynku nieruchomości i inwestycji finansowych. Zaawansowana wiedza o narzędziach oceny kosztów i korzyści inwestycji finansowych i rzeczowych, narzędziach inżynierii finansowej. Zaawansowana wiedza o regulacjach i konsekwencjach stosowania umów określających relacje na rynku inwestycyjnym. Rozszerzona wiedza o zagrożeniach finansowych dla uczestników rynku.

Przedmioty specjalizacyjne

Formy kształcenia

Zajęcia wykładowe, ćwiczenia i laboratoria prowadzone na specjalności mają przygotować do roli pracownika firmy deweloperskiej, firmy obsługi nieruchomości, działów inwestycyjnych przedsiębiorstw. W ramach funkcjonowania specjalności studenci mogą rozwijać wiedzę praktyczną i aplikacyjną poprzez praktyki studenckie w instytucjach współpracujących oraz uczestniczenie w projektach współrealizowanych przez koła naukowe działające przy Katedrze Finansów.

Sylwetka absolwenta

Oferta jest skierowana do osób, które zainteresowane są ścieżka rozwoju zawodowego w sektorze inwestycyjnym, bankowości prywatnej, usług finansowych związanych z sektorem nieruchomości, obsługą branży deweloperskiej, spółdzielni mieszkaniowych, pośredników i zarządców nieruchomości, firm związanych z realizacją procesu inwestycyjnego, w tym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, inwestycyjnych spółek celowych oraz pośredników finansowych związanych z realizowaniem inwestycji rzeczowych i finansowych.