STUDIA II STOPNIA - EGZAMIN MAGISTERSKI

Zasady przeprowadzania egzaminów magisterskich na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów w roku akademickim 2017/2018

W trakcie egzaminu magisterskiego powinny być zadane co najmniej trzy pytania. Pytania muszą obejmować treści zawarte w pracy magisterskiej. Pytania zadają wszyscy członkowie Komisji. Układ pytań jest następujący:

1. Pytanie dotyczące postawionych celów i problemu do rozwiązania. Student powinien omó-wić postawione tezy lub hipotezy, które zamierzał udowodnić. Student powinien określić również metody badawcze zastosowane w pracy, ich dobór. Pytanie ma za zadanie zweryfi-kować, czy student umie sformułować problem badawczy. Pytanie zadaje przewodniczący.

2. Pytanie dotyczące teoretycznej części pracy. Pytanie powinno zweryfikować wiedzę studenta dotyczącą rozwiązywanego problemu przez wyjaśnienie różnic w podejściach poszczegól-nych autorów do definicji, pojęć, klasyfikacji itp. Student powinien wykazać się wiedzą oraz kompetencjami związanymi ze studiowanym kierunkiem i specjalnością. Pytanie zadaje pro-motor.

3. Pytanie dotyczące wyników badań. Student powinien przedstawić, w jaki sposób przepro-wadzał badania empiryczne, jakie zastosował metody badawcze oraz jakie konkluzje wynikły z przeprowadzonych badań. Powinien również przedstawić, czy na podstawie badań zwery-fikował postawione hipotezy lub tezy. Pytanie ma za zadanie zweryfikować kompetencje społeczne studenta. Pytanie zadaje recenzent.

W TRAKCIE EGZAMINU MAGISTERSKIEGO STUDENT POWINIEN WYKAZAĆ SIĘ WIEDZĄ I UMIEJĘTNOŚCIAMI Z TOKU STUDIÓW.

W tracie obrony pracy magisterskiej Student może przedstawić komisji prezentację komputerową swoich badań, jeśli jest to uzasadnione. Musi być to uzgodnione z Promotorem pracy magisterskiej i zgłoszone do dziekanatu na 2 tygodnie przed obroną. Dziekanat nie zapewnia sprzętu komputerowe-go na obronę pracy magisterskiej.

W trakcie obrony pracy magisterskiej może uczestniczyć przedstawiciel studentów. Przedstawiciel studentów może być powołany na wniosek Samorządu Studenckiego lub egzaminowanego. Obrona pracy dyplomowej może odbywać się również przy współuczestnictwie większej liczby studentów. Uczestnictwo to powinno być zgłoszone do dziekanatu na 2 tygodnie przed obroną ze względu na dobór odpowiedniej, większej sali.