Aktywny start w nowy rok akademicki - bieg drużyn wrocławskich uczelni

Aktywny start w nowy rok akademickiplakat_2016_4
1 października 2016 roku zaplanowano II edycję Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Planowany dystans to 10 kilometrów. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny wszystkich uczelni. Patronat nad imprezą objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.
- Zależy nam na tym, by impreza zgromadziła jak najwięcej osób z różnych uczelni – chcielibyśmy wpisać ją w kalendarz związany z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, w końcu planujemy ją 1. października, a na linii startu będzie co najmniej dwóch rektorów – mówi główny organizator imprezy dr hab. Tomasz Zatoński z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swój udział, poza prof. Markiem Ziętkiem, zapowiedział także rektor elekt Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw.
Ambasadorami biegu są między innymi prof. Alicja Chybicka, Paweł Rańda czy Dominik Samotij – Mistrz Polski wśród biegających lekarzy.
Każda z uczelni może wystawić dowolną liczbę uczestników, wystarczy, by przy zapisach dodać nazwę swojej Alma Mater.
- To będzie wielkie święto zdrowego stylu życia – bieganie jest tylko jednym z jego elementów – dr hab. Tomasz Zatoński. Rywalizacji towarzyszyć będzie piknik rodzinny – rozegrane zostaną także biegi na krótszych dystansach dla najmłodszych; zaplanowano liczne stoiska promujące profilaktykę prozdrowotną.
Bieg rozegrany zostanie w okolicy szpitala przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Zapisy trwają. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie imprezy www.bieg.umed.wroc.pl.