Ekonomiczny los absolwenta uczelni – nowy system MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło ogólnopolski system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych, generujący automatyczne raporty na temat danej uczelni lub konkretnego kierunku studiów.

Jak napisano na jego stronach:
W Polsce Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdraża system monitoringu losów zawodowych absolwentów szkół wyższych. Polski system jest rozwiązaniem nowatorskim w skali Europy, który spotyka się z dużym uznaniem ze strony badaczy europejskich. Głównym źródłem informacji systemowych są dane administracyjne pochodzące z rzetelnych źródeł - systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z systemu POL-on, czyli systemu informacji o szkolnictwie wyższym wspierającego pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sprawdź raporty na temat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i jego kierunków pod adresem : www.absolwenci.nauka.gov.pl/