Program "Młodzi Naukowcy"

Misją Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest "być wiodącym ośrodkiem twórczej myśli i kształcenia ekonomicznego w naszym regionie Europy".
Jednym z najważniejszych warunków realizacji tak sformułowanej misji jest zatrudnianie twórczej kadry naukowo-badawczej. Od ludzi bowiem zależy rozwój nauki, w naszym szczególnym przypadku rozwój nauk ekonomicznych i rolniczych. Dlatego właśnie ludziom warto poświęcić szczególną uwagę w dobie dynamicznie rozwijającego się świata. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się wzbogacić badania naukowe prowadzone w naszej uczelni o pomysły i wizje osób dotychczas niezwiązanych z uczelnią. W tym celu uruchomiony został program "Młodzi naukowcy", którego celem jest zatrudnianie rocznie kilku utalentowanych młodych adeptów nauki,  chcących rozwijać swoje zainteresowania naukowe w  dyscyplinach: ekonomia, nauki o zarządzaniu, finanse i technologia żywności i żywienia, w murach naszej Uczelni. Wierzymy, że w ten sposób nie tylko wzbogacimy badania naukowe naszego Uniwersytetu, ale przede wszystkim stworzymy warunki do rozwoju młodych naukowców, szukających przestrzeni do samorealizacji. Chcemy w ramach tego programu zaoferować szczególne warunki rozwoju. Jesteśmy otwarci na wszystko co najnowsze, najbardziej obiecujące i wyjątkowo ważne w naukach ekonomicznych. Dlatego też poszukujemy osób aktywnych, kreatywnych, odważnych w głoszeniu swoich poglądów, otwartych na nowe wyzwania, osób pragnących w sposób twórczy prowadzi badania naukowe, nie tylko samodzielnie, ale również w zespołach badawczych.

Proces rekrutacji: