"Noc laboratoriów 2017" na Uniwersytecie Ekonomicznym

Podsumowanie Nocy laboratoriów na stronie www.portal.ue.wroc.pl

Dr inż. Hanna Sikacz, koordynator projektu Noc laboratoriów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Tomasz Podeszwa (organizator prezentacji) wystąpili w Faktach o poranku w TVP3. Zapraszamy do wysłuchania zarejestrowanych wypowiedzi (około 32 minuta audycji): http://wroclaw.tvp.pl/34380533/13102017

Galeria zdjęć „Noc Laboratoriów” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (na dole strony)

Harmonogram pokazów/prezentacji

Informujemy, że już w pierwszej godzinie zapisów (7 października) na większość wydarzeń nie było już wolnych miejsc. Nasza propozycja pokazów została wyczerpana bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy pojawią się na zajęciach.
Pozdrawiam serdecznie i  do zobaczenia na pierwszej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Nocy Laboratoriów przygotowanej przez pracowników Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego :-)
Koordynator wydarzenia Noc Laboratoriów:  dr inż. Hanna Sikacz, prodziekan ds. rozwoju i promocji na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym.

Noc Laboratoriów. Nie prześpij tego! Startujemy 14 października o godz 17.00

Firma Nokia Networks jest organizatorem wydarzenia Noc Laboratoriów.noc_laboratoriow_pantone_kopia
Jest to już trzecia odsłona tego projektu.  W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace badawcze nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.

W 2017 roku do projektu przystąpili także pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jesteśmy na facebooku

Co nadaje barwę truskawkom? Czy chlorofil jest zawsze zielony? Jak łatwo i szybko usunąć plamy z czarnych jagód? Jak upiec idealny chleb, zrobić niebiańską chałwę, a nawet uwarzyć znakomite piwo i do tego zbadać jego moc? Czym różni się woda spożywcza i wodociągowa? Czy można mieć wulkan w domu? Czy istnieje ciecz, po której można biegać?

Praktyka przemawia bardziej niż teoria, dlatego naukowi pasjonaci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu otworzą przed publicznością swoje laboratoria w budynkach C, H i K pokazując ciekawe i kolorowe doświadczenia, sprzęt laboratoryjny, nowoczesną aparaturę badawczą, zaznajamiając z chemiczną terminologią.
Atrakcje jakie m.in. czekają na zwiedzających laboratoria Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Tury
Ze względu na ograniczenia techniczne oraz zasady BHP do laboratorium może wejść naraz maksymalnie 20 osób (prosimy o sprawdzenie limitu miejsc i grupy wiekowej).

WAŻNE – Uczestnictwo w III edycji Nocy Laboratoriów jest równoznaczne z akceptacją załączonego przy zapisach wewnętrznego regulaminu Partnera oraz z regulaminu ogólnego dostępnego na stronie: poznaj Regulamin wydarzenia „Noc Laboratoriów”

Startujemy o godz. 17.00 (sprawdź grafik wydarzeń) Harmonogram pokazów/prezentacji

Noc Laboratoriów

W Gazecie Wrocławskiej 2 października ukazał się artykuł o Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu