Uczestniczymy w I edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”

Wydziały Zarządzania, Informatyki i Finansów, Nauk Ekonomicznych oraz Inżynieryjno-Ekonomiczny uzyskały dofinansowanie realizacji projektów w ramach I edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”.

Kwota dofinansowania wynosi 2.378.460,00 PLN

Celem pracy badawczej doktoranta uczestniczącego w tych projektach będzie rozwiązanie konkretnego problemu pracodawcy, u którego jest zatrudniony w pełnym wymiarze. Student III studiów stopnia zostanie objęty podwójną opieką, przez opiekuna naukowego (samodzielnego pracownika naukowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) i opiekuna pomocniczego (doświadczonego pracownika firmy zatrudniającej doktoranta), jak również każdego miesiąca otrzyma stypendium w wysokości 2.450,00 PLN.

Projekty przewidują realizację:

Wnioski zostały przygotowane dzięki dużemu zaangażowaniu profesorów Małgorzaty Krzywonos, Bożeny Ryszawskiej, Joanny Dębickiej, Bogusława Półtoraka, dr. Artura Rota oraz zespołu Centrum Zarządzania Projektami.

Dodatkowo informujemy, że 19 lipca 2017 r. JM Rektor prof. Andrzej Kaleta podpisał w obecności wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Piotra Dardzińskiego porozumienie dotyczące współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Cuprum – Centrum Badawczo-Rozwojowe w zakresie realizacji doktoratów wdrożeniowych.