Zapisy online na zajęcia w ramach Akademii Filmowych

Studenci naszej Uczelni na mocy zawartych porozumień mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Polskiego Filmu oraz Akademii Kina Światowego. Zajęcia mają status przedmiotów fakultatywnych lub ponadprogramowych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia obu Akademii zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni, którzy chcą poznać historię kina i obejrzeć arcydzieła filmowe na dużym ekranie. Zajęcia odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.
Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: www.kinonh.pl
Szczegółowe informacje na temat obu Akademii znajdują się na stronach: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1952
Pierwsze zajęcia odbędą się 10 października 2017 (Akademia Kina Światowego) oraz 11 października 2017 (Akademia Filmu Polskiego). Na obu akademiach w każdym tygodniu wykłady poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce.
Osoba kontaktowa: dr hab. Magdalena Sobocińska, Katedra Badań Marketingowych (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl )

Akademia Kina Światowego
Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 200 zł
W programie znajduje się nowe kino niemieckie, japońskie, hiszpańskie, włoskie kino kontestacji, kino Antypodów, środkowoeuropejska animacja, amerykańskie horrory lat 80., a także zagadnienia związane z Globalnym Hollywood i postmodernizmem filmowym.

aks_2017_plansza

Akademia Filmu Polskiego
Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 150 zł
W ramach zajęć będzie można obejrzeć 25 filmów z kanonu rodzimej kinematografii, w tym dzieła Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Grzegorza Królikiewicza, Andrzeja Żuławskiego, Agnieszki Holland, Krzysztofa Kieślowskiego i Waleriana Borowczyka. Nurt, który będzie dominował w tym semestrze, to kino moralnego niepokoju.

akademia_polskiego_filmu