Uniwersytet podpisał Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

16 listopada 2017 r. odbyła się konferencja pt. Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu.

Podczas konferencji zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody Laureatom XII edycji konkursu Verba Veritatis na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu etyki biznesu i CSR, w tym nagrody Ministra Rozwoju i Finansów.

Aby podkreślić fakt, iż temat społecznej odpowiedzialności nauki jest jednym z ważnych elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, podczas konferencji 22 przedstawicieli środowiska naukowego podpisało Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Z inicjatywy Rektorskiej Komisji ds. Społecznej Odpowiedzialności (Green Team), w imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego podpis pod deklaracją złożył prof. Edmund Cibis, prorektor d. dydaktyki

Współorganizatorami konferencji są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

img_20171116_143434img_20171116_144237