Porozumienie o dwóch dyplomach

13 grudnia 2017 r. gościliśmy w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu przedstawicieli Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska”. Podczas spotkania sfinalizowano – podpisaniem porozumienia o współpracy – etap rozmów i ustaleń dotyczących przyznawania dwóch dyplomów ukończenia studiów magisterskich. Intencją obu uczelni jest bowiem udzielenie studentom studiów drugiego stopnia (magisterskich) możliwości realizacji i zaliczenia dwóch semestrów studiów na uczelni partnerskiej, w powiązaniu z możliwością uzyskania dwóch dyplomów ukończenia studiów magisterskich na obu uczelniach.
Strony zobowiązały się do wdrożenia zintegrowanego programu studiów dającego uczestnikom (studentom) możliwość realizacji części toku kształcenia w instytucji partnerskiej. Na naszym Uniwersytecie uczestnicy z uczelni partnerskiej otrzymają możliwość studiów (w ścieżce polskojęzycznej i angielskojęzycznej) na kierunkach „finanse i rachunkowość” lub „zarządzanie” pod opieką Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów. Narodowy Uniwersytet Politechnika Lwowska (NULP) oferuje studia na kierunkach „finanse, bankowość i ubezpieczenia” lub „zarządzanie” realizowane w Instytucie Ekonomii i Zarządzania.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska”: prof. dr hab. Ihor Alieksieiev (kierownik Katedry Finansów), prof. Oleksij Poburko i dr Olena Pozniakova. W imieniu naszego Uniwersytetu umowę podpisali: rektor prof. Andrzej Kaleta, dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów prof. Ewa Stańczyk-Hugiet i prodziekan ds. współpracy z otoczeniem Wydziału ZIF dr inż. Michał Bernacki. W spotkaniu uczestniczył także prof. Andrzej Gospodarowicz.
Na temat szczegółów dotyczących programu i możliwości studiów w uczelni partnerskiej prosimy kontaktować się z prodziekanem dr. inż. Michałem Bernackim, koordynującym projekt.