Zapraszamy na zajęcia w ramach Akademii Filmowych

Zapraszamy na zajęcia w ramach Akademii Filmowych w nowej odsłonie

Studenci naszej Uczelni na mocy zawartych porozumień mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego oraz Akademii Polskiego Filmu. Zajęcia mają status przedmiotów fakultatywnych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia obu Akademii zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni. Zajęcia odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.

Akademie skierowane są do studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie oraz obejrzeć klasyczne i kultowe filmy na dużym ekranie.
Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: www.kinonh.pl od 10 września.
Szczegółowe informacje na temat obu Akademii znajdują się na stronie: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1952

Pierwsze zajęcia odbędą się 9 października 2018 (Akademia Kina Światowego) oraz 10 października 2018 (Akademia Polskiego Filmu). Na obu akademiach w każdym tygodniu wykłady, poprzedzające pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Akademia Kina Światowego
Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 17:00

karnetu za semestr: 200 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 22 zł

aks_2018_2019_poziomy

Podczas wykładów pierwszego semestru Akademii Kina Światowego uczestnicy zapoznają się między innymi z archeologią kina, z różnymi odsłonami wczesnego kina, pierwszymi filmami animowanymi i dokumentalnymi, a także z zagadnieniem dźwięku oraz koloru w kinie.

Akademia Polskiego Filmu

Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 150 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 20 zł

apf_2018_2019_poziomy

W ramach zajęć Akademii Polskiego Filmu będzie można obejrzeć pierwsze filmy zrealizowane na ziemiach polskich oraz prześledzić drogę, jaką przeszło nasze kino od modelu historyczno-patriotycznego, przez kino gatunków i kino artystyczne, aż do socrealizmu i prób jego przełamywania. Akademia Polskiego Filmu jest organizowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

Osoba kontaktowa: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UE; Katedra Badań Marketingowych (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl)