Spacer z Rektorem

29 września 2018 wrocławianie mieli niepowtarzalną okazję spacerować po kampusie naszej uczelni w towarzystwie JM Rektora prof. Andrzeja Kalety.
Wycieczkę pod tytułem Historia Wrocławia zaklęta w murach Uniwersytetu Ekonomicznego – Komandorska 118/120 organizowało Biuro Promocji uczelni na zlecenie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.
Była to  kolejna wycieczka z serii „Akademicki Wrocław” organizowana przez WCA w ramach obchodów 10-lecia istnienia Centrum. Wrocławianie zwiedzali już Uniwersytet Wrocławski, Akademię Sztuk Pięknych, Papieski Wydział Teologiczny, Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, wędrowali Wrocławskim Traktem Teatralnym, odwiedzili Politechnikę Wrocławską, a także Polski Ośrodek Rozwoju Technologii PORT.

Rektor Andrzej Kaleta zaprosił  grupę kilkudziesięciu pasjonatów historii Wrocławia do swojego gabinetu, do Sali Senatu, pokazał fortepian Ludomira Różyckiego i razem z pracownikami uczelni poprowadził gości po historycznych zakamarkach naszej siedziby.
Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu był przed II wojną światową siedzibą jednego z największych wrocławskich szpitali Szpitala Miejskiego im. Wenzla Hanckego.

Wszystkich zainteresowanych historią kampusu, którzy nie mieli okazji pospacerować po nim z JM Rektorem, zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.
Relacja filmowa ze spaceru.

Więcej o naszym spacerze

Zdjęcia Piotr Karolczak