Uczelnia uzyskała dofinansowanie projektu BioInLab

Decyzją Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej otrzymaliśmy w ramach konkursu RPDS.01.02.01-IP.01-02-292/18 dofinansowanie naszego projektu:
BioInLab – Laboratorium Bioekonomiczne Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Na realizację tego projektu otrzymaliśmy kwotę 6 734 051,76 zł.

Przedmiotem projektu jest utworzenie laboratorium bioekonomicznego "BioInLab", które będzie świadczyć usługi badawcze dla podmiotów z otoczenia gospodarczego Dolnego Śląska w zakresie analiz metodami fizykochemicznymi prowadzące do opracowania nowych lub ulepszenia obecnych już na rynku produktów i technologii ich wytwarzania w obszarach: bioodpady, bioprodukty, żywność wysokiej jakości.
Realizacja projektu niewątpliwie przyczyni się do wzmocnienia pozycji naszej uczelni jako ośrodka prowadzącego wysokiej klasy badania.

Inwestycja realizowana będzie w oparciu o następujące zadania:
1)     roboty budowlane związane z dostosowaniem obiektu do potrzeb laboratorium (budynek K
2)     nabycie wyposażenia laboratorium

Projekt realizowany będzie w okresie 2 lat począwszy od stycznia 2019 roku.

W przygotowanie projektu zaangażowani byli przedstawiciele Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego (m.in. Dziekan prof. Andrzej Okruszek i Pani Prodziekan prof. Małgorzata Krzywonos) oraz zespół pracowników Centrum Zarządzania Projektami a także Pan Kanclerz Józef Rapacz.