Razem dla środowiska czyli zielona uczelnia

11 października  br.   Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe podpisały historyczną umowę, mającą zapewnić uczelni samowystarczalność energetyczną.
Ten stan Uniwersytet ma osiągnąć w 2030 roku, dzięki temu, że Międzynarodowa organizacja Climate Reality Project, inicjująca i wspierająca zieloną transformację energetyczną na całym świecie,  wybrała  naszą Uczelnię jako przyszłego lidera wprowadzanych zmian w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu  będzie uczestnikiem tego procesu poprzez badania naukowe i dydaktykę oraz praktycznie poprzez tworzenie zielonego kampusu i zielone inwestycje.

Pomoc, w oparciu o własne doświadczenia w zakresie instalacji fotowoltaicznych,  zadeklarowała Uczelni Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wrocław-Południe", która uruchomiła Wrocławską Elektrownię Słoneczną - jedyną w Polsce i unikatową w Europie rozproszoną elektrownię bazującą na fotowoltaice, zainstalowaną na dachach spółdzielni. Pracownicy UE przeprowadzają, w ramach projektu Horyzont 2020, badania naukowe z zakresu co-creation i energii elektrycznej produkowanej w mieście. Spółdzielnia wykorzysta wyniki  badań podczas wdrażania kolejnego projektu związanego z montażem pomp ciepła, współpracujących z instalacjami fotowoltaicznymi na dachach kolejnych budynków.

_resized_200x133_razem_dla_srodowiska_001 _resized_200x133_razem_dla_srodowiska_005 _resized_200x133_razem_dla_srodowiska_009
_resized_200x133_razem_dla_srodowiska_015 _resized_200x133_razem_dla_srodowiska_018kasia