Zaproszenie na wykład i spotkanie z prof. Zadroznym

W dniach 3-4 grudnia gościem uczelni będzie  prof. Peter A. Zadrozny z Bureau of Labor Statistics w Waszyngtonie.
Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia:
wykład otwarty
Full and implicit quality adjustment of a cost of living index of an estimated generalized CES utility function,
który Profesor wygłosi 3 grudnia 2018 r. w godzinach 9.30-11.00, sala 113A
spotkanie otwarte
Career and education system in the U.S.,
które poprowadzi nasz gość 4 grudnia 2018 r. w godzinach 10.30-12.00, sala 113A

Peter A. Zadrozny jest wybitnym ekspertem w dziedzinie ekonometrii i statystyki. Ukończył studia w City College of New York i na University of Chicago, gdzie później obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof.  Roberta E. Lucasa. Obecnie pracuje w Bureau of Labor Statistics (Division of Price Index Number Research) w Waszyngtonie oraz jest Research Fellow w Center for Financial Studies (Frnkfurt, Niemcy) i Research Fellow w CESifo, Center for Economic Studies (Monachium, Niemcy). Opublikował szereg artykułów w wiodących czasopismach z dziedziny ekonometrii, m.in. Econometrica, Econometric Theory, Journal of Economic Dynamics and Control. Pełni funkcję redaktora w czasopismach Computational Economics oraz Journal of Time Series Analysis. Jest recenzentem w najbardziej uznanych periodykach naukowych z obszaru ekonometrii i statystyki, m.in. Econometrica, Journal of Business and Economic Statistics czy Review of Economics and Statistics. W 2019 roku będzie przewodniczył Business & Economic Statistics Section w American Statistical Association.