Porozumienie o współpracy z firmą Rawlplug S.A.

21 lutego br. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu podpisał porozumienie o współpracę z Firmą Rawlplug. S.A. – światowympodpisanie_umowy_rawlplug liderem w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniu, produkcji i dystrybucji.

Podpisane porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, a Firmą Rawlplug S.A nakreśla obszary realizacji wspólnych przedsięwzięć z zakresu kompleksowego systemu działań na rzecz powstawania trwałych relacji pomiędzy Stronami w sferze edukacji, nauki i biznesu. Współpraca nakierowana będzie na rozwój programów kształcenia, nowatorskie i praktyczne realizowanie prac dyplomowych, działania badawczo-rozwojowe, transfer innowacji i technologii oraz utrwalanie i wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem akademickim, a środowiskiem biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Dolnego Śląska.

„Nowoczesność i innowacyjne działanie partnera biznesowego jakim jest Rawlplug S.A. oraz współpraca nastawiona na wzajemny rozwój to obustronna korzyść, a jednocześnie niemałe wyzwanie. Stawiamy jednak sobie za cel urealnianie kształcenia oraz transfer wiedzy, przy którym relacje i wzajemne uczenie się są kluczowe „  – mówi prof.  dr hab. Andrzej Kaleta, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Otwartość na zmiany i potrzeba współpracy cechuje również działania przedstawicieli biznesu tworzących Radę Przedsiębiorców przy Rektorze, w której zasiada Prezes Rawlplug S.A.

Firma Rawlplug S.A. jest dominującą spółką w Grupie Kapitałowej Rawlplug, posiadającej niemal stuletnią tradycję i niekwestionowaną renomę w branży zamocowań. Charakter marki wyrażany jest hasłem Trust & Innovation, oznaczający poszukiwanie najlepszych rozwiązań technicznych, popartych wiedzą i wieloletnim doświadczeniem swoich pracowników