Visiting Professor na UEW

Centrum Współpracy Międzynarodowej z przyjemnością informuje, że ogłoszono wyniki konkursu PROGRAM VISITING PROFESSORS, FUNDUSZ SCIENTIAE WRATISLAVIENSES.
Ideą programu Visiting Professors, jest sprowadzanie do Wrocławia wybitnych naukowców, których wizyty finansuje Miasto. Dofinansowanie z naszej Uczelni otrzymał wniosek dotyczący kilkudniowej wizyty prof. Jaime Bonache z Universidad Carlos III de Madrid. Wnioskodawcami i koordynatorami projektu są prof.UE, dr hab. Sylwia Przytuła oraz dr Katarzyna Tracz-Krupa z Katedry Zarządzania Kadrami oraz Anna Kuropka – Bułkowska z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

sylwia_1kat
Ponadto, z wizyty studyjnej profesora Jaime Bonache skorzystają w trakcie seminariów zarówno studenci studiów dziennych, ale także studiów niestacjonarnych prowadzonych w języku angielskim na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wizyta studyjna oprócz wymiaru naukowego, będzie miała też wymiar praktyczny, gdyż zorganizowane zostanie spotkanie w firmie Robert Bosch, której celem będzie wymiana doświadczeń i praktyk w obszarze zarzadzania talentami , relacji pracowniczych, komunikacji interkulturowej. Wizyta tego znakomitego uczonego i wszechstronnie uzdolnionego człowieka, otwartego na współpracę będzie promocją nie tylko naszego Uniwersytetu, jego znakomitej kadry naukowej, ale również naszego miasta i regionu na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Jednocześnie będąc sposobem na integrację nauki we Wrocławiu, co nastąpi poprzez wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, a także na zapoznanie się ze światowymi trendami. Jej efekty pozwolą na pełniejsze wykorzystanie potencjału akademickiego Wrocławia oraz kreowanie wizerunku Wrocławia, jako europejskiego centrum naukowego.

visiting_professors_plakat_2019