II wizyta przedstawicieli EUA

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uczestniczy w procesie akredytacji EUA (The European University Association).
W marcu br. gościliśmy zespół ewaluacyjny EUA. Przedstawiciele EUA spotkali się z władzami Uniwersytetu, władzami i przedstawicielami wydziałów oraz przedstawicielami studentów. Celem spotkań była ocena raportu samooceny, który nasz Uniwersytet przygotował w lutym 2019 r. oraz pogłębienie wiedzy zespołu ewaluacyjnego EUA na temat naszego Uniwersytetu.
W dniach 11 – 13 czerwca realizowana będzie kolejna wizyta zespołu ewaluacyjnego EUA w składzie: prof. Tatjana Volkova - przewodnicząca, prof. Hans Beunderman, prof. F. Xavier Grau, dr Oliver Vettori i mr Matthew Kitching.
Pierwsze spotkanie odbyło się z rektorem uczelni prof. Andrzejem Kaletą, kolejne z prorektorami prof. Jerzym Niemczykiem i prof. Bogusławą Drelich-Skulską.

20_19_eua_male
Na zdjęciu od lewej: prof. F. Xavier Grau, prof. Jerzy Niemczyk, prof. Hans Beunderman, prof. Tatjana Volkova, prof. Andrzej Kaleta, prof. Bogusława Drelich-Skulska, mr Matthew Kitching, dr Oliver Vettori.

The European University Association (EUA) jest organizacją zrzeszającą europejskie uczelnie prowadzące działalność badawczą oraz dydaktyczną, a także krajowe stowarzyszenia rektorów i inne organizacje związane z nauką i szkolnictwem wyższym.
 EUA zapewnia instytucjom członkowskim możliwości wymiany informacji w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badaniach naukowych. Umożliwia również dzielenie się najlepszymi praktykami poprzez uczestnictwo we wspólnych projektach i wydarzeniach obejmujących wiele szkół wyższych. Akredytacja EUA - Institutional Evaluation Programme (IEP) wspiera instytucje w rozwijaniu ich strategicznego przywództwa i zdolności do zarządzania zmianami.