Rusza projekt “INTEREST - INTEgrated REporting for SMEs Transparency”

Rusza projekt “INTEREST - INTEgrated REporting for SMEs Transparency” w ramach europejskiego programu ERASMUS+ Strategic Partnerships.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz z pięcioma europejskimi uczelniami partnerskimi: Budapest Business School (Węgry; koordynator), Leeds Beckett University (Wielka Brytania), Rhine-Waal University of Applied Sciences (Niemcy), The University of Udine (Włochy) i Babeș-Bolyai University (Rumunia) oraz trzema instytucjami: MAC-Team (Belgia), EFFA for SMEs (Belgia) i BUSINESSHUNGARY (Węgry) uzyskał finansowanie dla innowacyjnego projektu mającego na celu opracowanie dobrych praktyk raportowania zintegrowanego w małych i średnich przedsiębiorstwach. Projekt ten został bardzo wysoko oceniony przez komisję konkursową otrzymując 96 na 100 możliwych do uzyskania punktów.

W ramach projektu zostaną opracowane modelowe ramy sprawozdawczości zintegrowanej dla MŚP, praktyczny przewodnik wspierający zintegrowane myślenie o biznesie i raportowanie dokonań w kontekście tworzenia wartości dla interesariuszy w MŚP oraz materiały szkoleniowe w formie blended learning dotyczące identyfikacji sześciu kapitałów w ramach raportowania zintegrowanego w MŚP.

Łączny budżet całego projektu wynosi 328.999 EUR.

W realizację projektu zaangażowani są: dr Joanna Dyczkowska (kierownik projektu), dr Tomasz Dyczkowski, dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE, dr Piotr Oleksyk i dr Katarzyna Piotrowska w ramach europejskiego programu ERASMUS+ Strategic Partnerships.