Projekt PROM uzyskal dofinansowanie

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 198 907,60 zł  w ramach programu mobilnościowego PROM.

Jest to już drugi projekt programu PROM przygotowany przez Centrum Obsługi Badań Naukowych, który uzyskał finansowanie ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Inicjatywa zakłada sfinansowanie obustronnych wymian międzynarodowych doktorantów i młodej kadry naukowej.

Przedmiotem projektu PROM 2019 będzie organizacja 82 wymian międzynarodowych, w tym:
- skierowanie 18 przedstawicieli UEW na 30 dniowe staże zagraniczne;
- skierowanie 14 przedstawicieli UEW na 10- i 14-dniowe wyjazdy naukowe;
- skierowanie 10 doktorantów UEW na prestiżowe konferencje zagraniczne;
- organizacja w UEW 40-stu, 30-dniowych wizyt stażowych gości.

Projekt jest kontynuacją procesu rozwoju młodej kadry naukowej na UEW przy wsparciu NAWA. Pierwszy projekt PROM realizowany w latach 2018/2019 pozwolił sfinansować obustronne wyjazdy 72 osobom, 7 osobom więcej niż pierwotnie założone wskaźniki. W ramach projektu finansowanie uzyskała także nowoutworzona szkoła letnia dla doktorantów.

Za przygotowanie wniosków i rozliczanie projektów odpowiada Centrum Obsługi Badań Naukowych.
Serdecznie dziękujemy kadrze naukowej i doktorantom Uczelni za dotychczasowe wsparcie realizacji projektu, liczymy na Państwa współpracę w przy II edycji.

Informacje o rozpoczęciu naborów zostaną opublikowane wkrótce.

Finansowanie: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, program PROM
Wartość projektu: 1 198 907,60 zł
Okres realizacji: 1 października 2019 r. - 30 września 2020 r.