XI Bal Rektora

25 stycznia ponad 100 osób wzięło udział w XI Balu Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Gospodarzem balu był JM Rektor prof. Andrzej Kaleta, wraz z małżonką Lilianną Kaleta witali rektorów zaprzyjaźnionych uczelni, przedstawicieli biznesu – wielu z nich to absolwenci naszej Alma Mater, a także sympatyków i pracowników Uniwersytetu.

Koordynatorzy i organizatorzy balu od pierwszej jego edycji: Halina Piskorz i Leszek Długołęcki sprawili wielką niespodziankę zapraszając prof. Jana Miodka. Ku zaskoczeniu wielu gości, prof. Miodek tym razem nie czarował opowieścią o polszczyźnie, a przedstawił muzyczne interpretacje standardów muzyki jazzowej i popularnych przebojów polskich autorów. Profesorowi akompniował zespół Sygit Band w składzie: Maciej Sygit – instrumenty klawiszowe, Sławomir Kubas – gitara, Paweł Ostrowski – perkusja, Zbigniew Kamionka – gitara basowa, Tadeusz Nestorowicz – trąbka, Artur Tomczak – puzon, Robert Kamalski – saksofon tenorowy, Andrzej Walus – saksofon altowy, akustyka, Bogusław Tocicki – akordeon. Do tanecznych aktywności na parkiecie inspirował zespół Grupa Muzyczna KRAMER.

Tradycją balów rektora są aukcje dzieł  sztuki, także w tym roku artyści i darczyńcy zgłosili swoje dzieła. Wylicytowano najwyższą z dotychczasowych licytacji kwotę. Dochód z aukcji przeznaczony jest dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Prezes Zarządu Fundacji Beata Hernik- Janiszewska podziękowała za finansowe wsparcie, m.in. przeznaczone będzie na rehabilitację tak bardzo potrzebną dzieciom będącym pod opieką hospicjum.
Specjalnym gościem Rektora był prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Prezydent oddał na licytację wielkoformatową fotografię autorstwa Janusza Krzeszowskiego, wrocławskiego artysty.

Wspólna zabawa, rozmowy, smakowite i wykwintne potrawy, przygotowane pod opieką dyrektora ds. imprez Kingi Kasperskiej reprezentującej firmę cateringową Nelson, dopełniły to pełne wrażeń wydarzenie.

dzieła zgłoszone do aukcji

tekst i fot. Lucyna Wasylina