Pożegnanie Prof. dr hab. dr h.c. Stanisławy Bartosiewicz

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w wieku 102 lat odeszła Nestorka naszej Uczelni Prof. dr hab. dr h.c. Stanisława Bartosiewicz

profesor

Przez 75 lat, czyli od chwili powstania szkoły w 1947 r., związana była z naszą Uczelnią. Straciliśmy jednego z najzacniejszych członków społeczności akademickiej, którego wkład w rozwój Uczelni trudno przecenić.

Żegnamy wybitnego uczonego, współtwórcę i wieloletniego Dziekana Wydziału Zarządzania i Informatyki, Kierownika Katedry Ekonometrii, członka Senatu.

Człowieka niezwykle prawego, wrażliwego i wielkiego serca, głębokiej myśli i szerokich horyzontów, obdarzonego niezwykłym poczuciem humoru, wychowawcę wielu pokoleń pracowników naukowych i studentów. Naukowca cieszącego się niekwestionowanym autorytetem, sympatią i uznaniem swoich współpracowników.

Głęboko poruszeni żegnamy naszą Nestorkę, Mistrza i Nauczyciela.

Pamięć o Niej pozostanie na zawsze wśród nas!

Rektor, Senat i społeczność akademicka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

List kondolencyjny – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

List kondolencyjny – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach