Studenci LiZŁD w Hamburgu

W dniach 16-17 maja 2014 roku obył się wyjazd studyjny do Hamburga studentów i wykładowców Studiów Podyplomowych Logistyka i Zarządzanie Łańcuchów Dostaw prowadzonych przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale EZiT. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy, i przy istotnym zaangażowaniu partnera Studiów Podyplomowych tj. Fundacji Kuehne (Kühne-Stiftung), organizacji, która została założona w 1976 roku przez rodzinę Kuehne w Szwajcarii.

Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się m.in. z funkcjonowaniem HHLA Container Terminal Altenwerder, jednego z najnowocześniejszych terminali kontenerowych w Europie, uczestniczyć w siedzibie Kühne Logistics University w wykładzie Prof. dra Michela Acciaro nt. logistyki morskiej, a także zwiedzić, z pokładu statku, nabrzeże portu w Hamburgu, największego portu Niemiec i jednego z największych porów kontenerowych na świecie.