Oskar Lange kontra Szkoła Austriacka

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” zaprasza na kolejne spotkanie otwarte w ramach Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, które odbędzie się 25 listopada 2014 r. (wtorek) o 18:00 w sali 212A.
Tematem spotkania będzie myśl ekonomiczna Oskara Langego i jej krytyka ze strony szkoły austriackiej. Oskar Lange to jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów i były patron naszej uczelni. W historii myśli ekonomicznej Lange zasłynął udziałem w tzw. debacie kalkulacyjnej, która toczyła się wokół możliwości prowadzenia rachunku ekonomicznego w socjalizmie. Intelektualnymi przeciwnikami Langego byli właśnie przedstawiciele szkoły austriackiej. Spotkanie będzie dobrą okazją dla studentów do zapoznania się z dorobkiem byłego patrona uczelni i jego krytyką.
Prelekcję, będącą wstępem do dyskusji, wygłosi dr Mateusz Machaj, adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, a także fundator i główny ekonomista Instytutu Misesa.