Uczelnia członkiem IATI

Informujemy, że 15 lipca 2014 r., z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, powołano konsorcjum „Instytut Autostrada Technologii i Innowacji” (IATI). Jego głównym celem jest podejmowanie – w oparciu o potencjał tworzących je partnerów – wspólnych projektów, a także wymiana informacji i doświadczeń. Uroczyste podpisane umowy odbyło się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu od dnia 29 września 2014 r. należy do grona członków IATI, które stanowić ma forum integracji przedsiębiorców i uczelni, będąc tym samym doskonałą szansą na dokonanie przełomu w ramach współpracy polskiej nauki z gospodarką. Działając jako katalizator wspólnych inicjatyw naukowych i wdrożeniowych, konsorcjum ukierunkowane jest na sprostanie wyzwaniom stojącym przed Polską w nowej perspektywie finansowej 2014–2020 oraz po jej zakończeniu, a zarazem na właściwe wykorzystanie pojawiających się możliwości.
Obecnie w skład IATI, którego liderami są wspomniane wcześniej Politechnika Wrocławska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, wchodzi 18 uczelni, 3 przedsiębiorstwa i 2 instytuty badawcze, jednakże konsorcjum, jako inicjatywa otwarta, szybko się rozszerza (deklarację przystąpienia zgłosiło już dziewięć kolejnych organizacji). Współpraca opiera się na krajowych i regionalnych inteligentnych specjalizacjach oraz na zdefiniowanych w projekcie „Foresight technologiczny przemysłu - InSight2030” polach badawczych – na ich bazie zdefiniowano główne obszary merytoryczne. Twórcy i partnerzy konsorcjum zachęcają do przystąpienia do współpracy przy tworzeniu i funkcjonowaniu na terenie całej Polski zróżnicowanych Centrów Kompetencji, mających na celu sukcesywną i coraz skuteczniejszą konsolidację środowiska naukowego i biznesu.
Kontakt w sprawie uczestniczenia pracowników naszego Uniwersytetu w działaniach Konsorcjum - Biuro Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu