Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce - studia w Jeleniej Górze

• studia niestacjonarne

Menedżer kierunku: dr Tomasz Brzozowski

Opis kierunku

Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce to kierunek, na którym przygotujemy Cię do pracy w kluczowych obszarach funkcjonowania organizacji. Podążając za światowymi trendami, przekażemy Ci wiedzę o nowoczesnych metodach i technikach zarządzania zasobami ludzkimi, marketingu, zarządzania ryzykiem, zarządzania jakością, zarządzania projektami, organizacji produkcji, logistyki, a także społecznej odpowiedzialności biznesu. Pokażemy jak stosować je zarówno w dużych jak i małych firmach, instytucjach i innych organizacjach. Podczas studiów zapewnimy Ci stały kontakt ze światem biznesu, z ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będziemy stosować aktywizujące metody dydaktyczne, dzięki którym już podczas studiów wcielisz się w role menedżera i poczujesz jak uczestnik rzeczywistych procesów biznesowych.

Profil absolwenta

Absolwent kierunku Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce posiada szerokie kompetencje w zakresie zarządzania różnymi obszarami w firmie: zasoby ludzkie, marketing, produkcja, jakość, logistyka. Zna i potrafi stosować metody i techniki zarządzanie w tych obszarach. Ma interdyscyplinarną wiedzę o funkcjonowaniu organizacji oraz umiejętności, pozwalające sprawnie poruszać się w otoczeniu biznesowym. Łatwo nawiązuje kontakty i współpracuje, aby realizować cele firmy.

Perspektywy zawodowe
  • specjalista ds. optymalizacji procesów biznesowych
  • menedżer ds. personalnych
  • menedżer obiektu turystycznego
  • menedżer łańcucha dostaw
  • specjalista ds. personalnych
  • specjalista ds. zarządzania jakością
  • specjalista ds. marketingu
SPECJALNOŚCI

Logistyka międzynarodowa

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Specjalność Logistyka międzynarodowa przygotuje Cię do podjęcia pracy na stanowiskach menedżerskich i kierowniczych w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Zdobędziesz umiejętności krytycznej analizy i oceny systemu logistycznego. Dowiesz się jak projektować i wdrażać strategię logistyczną i wykorzystywać najnowsze technologie informacyjne (Excel, SAP, Trans.eu). Wskażemy Ci jak skutecznie i efektywnie podejmować decyzje lokalizacyjne, czy zaopatrzeniowe oraz jak usprawniać procesy produkcyjne. Rozwiniesz umiejętności pracy w zespole i pracy projektowej na zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem gier symulacyjnych i strategicznych, klocków LEGO, laboratoriów komputerowych. Zdobędziesz umiejętności rozwiązywanie rzeczywistych problemów. Będziesz brał udział w badaniach naukowych, wizytach studyjnych oraz wykładach otwartych.

Marketing w turystyce

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Specjalność Marketing w turystyce daje Ci możliwość pozyskania profesjonalnej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania marketingowego podmiotami działającymi w sektorze turystycznym. W trakcie zajęć specjalnościowych zapoznasz się ze specyfiką marketingu hoteli, biur podróży, przedsiębiorstw transportu turystycznego, atrakcji turystycznych, a także jednostek kultury, zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, centrów rekreacji i ośrodków SPA & Wellness. Zdobędziesz również odpowiednie przygotowanie do zarządzania turystyką i tworzenia marketingowych strategii rozwoju produktu turystycznego na szczeblu gminy, miasta czy regionu. Poszerzysz swoją wiedzę na temat nowych mediów i możliwości ich wykorzystania w procesie komunikacji marketingowej, a zwłaszcza w promocji i dystrybucji usług turystycznych. Ciekawie prowadzone zajęcia pozwolą Ci rozwijać umiejętności monitorowania rynku, budowania oferty turystycznej, opracowywania standardów obsługi czy projektowania akcji promocyjnych.

Menedżer jakości i środowiska

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Program specjalności Menedżer jakości i środowiska został tak zaprojektowany, aby przekazać studentom aktualną, praktyczną oraz kompleksową wiedzę związaną z dwoma bardzo ważnymi obszarami funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw. Pierwszy z nich dotyczy zarządzania jakością obejmującego: kontrolę jakości produktów i usług, badanie potrzeb oraz satysfakcji klientów, doskonalenie procesów biznesowych, stosowanie nowoczesnych metod i międzynarodowych standardów jakości (np. ISO 9001). Druga dziedzina to zarządzanie środowiskowe obejmujące: ochronę środowiska, doskonalenie działalności produkcyjnej w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, stosowanie skutecznych metod oraz międzynarodowych standardów środowiskowych (np. ISO 14001). Specjalność zapewnia pogłębione kontakty z praktyką oraz zdobycie międzynarodowego certyfikatu audytora systemu zarządzania jakością i środowiskiem.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Jeśli masz zainteresowania społeczne, wybierasz działania wymagające stałych kontaktów interpersonalnych i rozumiesz, że najważniejszym zasobem każdej organizacji są ludzie - koniecznie wybierz tę specjalność! Umożliwia ona zdobycie nowoczesnej, kompleksowej i praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Studiując na niej rozszerzysz horyzonty poznawcze i nauczysz się, jak wpływać na ludzi w organizacjach. Będziesz potrafił myśleć systemowo, w tym diagnozować personalne, organizacyjne, ekonomiczne, prawne, kulturowe, czy technologiczne uwarunkowania, towarzyszące procesom personalnym. Będziesz przygotowany do pracy na stanowiskach menedżerskich i specjalistycznych związanych z realizacją funkcji personalnej wszystkich rodzajów organizacji. Możesz też wykonywać zawód szkoleniowca i konsultanta w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Tym samym będziesz miał realny wpływ na sukces organizacji, tworząc jej kulturę czy systemy motywacyjne pracowników.